عمومی

آخرین تحولات نبرد در اوکراین؛ شدیدترین درگیری‌ها اطراف شهر خارکف است

به گزارش ایرنا، پایتخت سه میلیون نفری اوکراین در آشوب است. اتهامات و گزارش هایی که امروز شنبه و دیروز توسط اولین شبکه تلویزیونی روسیه، کانال 24 پخش شد، نشان می دهد که کی یف، پایتخت هزاره ای اوکراین، در آشوب است. بسیاری از خیابان های کیف خالی از سکنه است و مردم از ترس شلیک گلوله از نقاط مختلف شهر خانه های خود را ترک نمی کنند و برای خرید اقلام ضروری به خواربار فروشی نزدیک خانه خود مراجعه می کنند.

بسیاری از خیابان های کیف خالی از سکنه است و مردم از ترس شلیک گلوله از نقاط مختلف شهر خانه های خود را ترک نمی کنند و برای خرید اقلام ضروری به خواربار فروشی نزدیک خانه خود مراجعه می کنند.

روسیه TV 1 گزارش داد که قفسه های بسیاری از مغازه ها در پایتخت کیف خالی است و چیزهایی ساخته شده است.

هر از گاهی آژیرهایی در خیابان‌های خالی پایتخت اوکراین به صدا در می‌آیند که به مردم هشدار و هشدار می‌دهد که احتمال حملات هوایی یا موشک‌هایی که ممکن است به منطقه مسکن اصابت کند را در بر می‌گیرد.

این امر به ویژه در شب گذشته صادق بود، هنگامی که یک موشک به ساختمان اصابت کرد یک ساختمان مسکونی 12 طبقه در خیابان لوبانوفسکی در کیف، به چندین خانه آسیب رساند.

در حالی که منابع اوکراینی روسیه را به شلیک موشک متهم کرده اند، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، ایگور کوناشنکوف، امروز اعلام کرد که موشک های شلیک شده از سامانه دفاع موشکی بوک ارتش اوکراین به ساختمانی اصابت کرده است.

به گفته وی، ارتش اوکراین برای افزایش پدافند هوایی پایتخت سه سامانه را در نقاط مختلف کیف مستقر کرده است.

ویتالی کلیچکو، شهردار کیف امروز اعلام کرد که محاصره در پایتخت تشدید خواهد شد و پس از آن کسانی که بین ساعت 5 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر سفر می کنند، می توانند تروریست تلقی شوند.

او از ساکنان کیف خواست در خانه ها و سرپناه خود بمانند و آب، غذا و مایحتاج اولیه را ذخیره کنند.

به گزارش تلویزیون روسیه، شب گذشته نیروهای امنیتی مستقر در پایتخت اوکراین یکی از اعضای خانواده را به ضرب گلوله کشتند که پنج نفر از آنها شامل سه کودک و یک نوجوان در حال تردد با ماشین بودند و همه اعضای خانواده آنها زندگی می کردند.

توزیع 18000 سلاح در بین ساکنان کیف

تلویزیون دولتی 24 روسیه تصاویری از توزیع سلاح توسط ارتش و وزارت دفاع اوکراین در بین مردم کیف پخش کرد که توپ کلاشینکف را به سرنشینان تحویل دادند.

بر اساس این گزارش، روز گذشته 18 هزار سلاح بین ساکنان کیف توزیع شد.

رسانه‌های روسی افزودند: تعداد جنایات در کیف پایتخت یک شبه افزایش یافت و تا امروز ظهر امروز 35 نفر در تیراندازی کشته شدند و چندین مورد سرقت مسلحانه گزارش شد.

تلويزيون روسيه تصاويري از فرد مسلح را نشان داده است، از جمله پترو پوروشنكو، رئيس جمهور سابق اوكراين در فهرست 85 نفره. كميسيون نظارت روسيه خواهان جنايت در منطقه دونباس در آغاز جنگ عليه ساكنان اين منطقه است.

بر اساس این گزارش، سلاح ضد تانک جاوالین آمریکا تحویل داده شد. ارتش گسترده اوکراین در ماه های اخیر می تواند برای قاچاق مسلحانه استفاده شود.

در همین حال خبرگزاری فرانس پرس گزارش می دهد که بی میلی دولت اوکراین برای پایان دادن به جنگ باعث آواره شدن مردم این کشور شده و مردم به صورت گروهی و در هوای سرد آبسه ها خانه های خود را برای مخفی شدن ترک می کنند امن در مناطق امن و حتی پناهندگان. در کشورهای دیگر بله

یک تله کابین طولانی در یک پمپ بنزین در کیف

شبکه تلویزیونی رن تی وی روسیه نیز در روزهای اخیر از ایجاد صف های طولانی در پمپ بنزین ها در نقاط مختلف کیف به ویژه در بزرگراه غرب این کشور خبر داده است که مشکلات زیادی را برای رانندگان ایجاد کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، صف های طولانی در مقابل دستگاه های خودپرداز در خیابان های کی یف شکل گرفت و حداقل 20 نفر کشته شدند، مردم در مقابل هر دستگاه خودپرداز صف کشیده اند و منتظر دریافت مبلغ مورد نیاز از دستگاه هستند.

متروی کیف به یک پناهگاه تبدیل شده است

به دستور شهردار کیف، متروی پایتخت اوکراین بسته شد و خودروها چراغ ها خاموش شدند.

به گزارش خبرگزاری مترو کیف، 46 ایستگاه مترو به عنوان سرپناه مورد استفاده قرار گرفت و مردم می توانند به صورت رایگان وارد آن شوند.

امروز، ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین، که گفته می شود به شهر غربی لویو نقل مکان کرده است، کیف و اطراف آن را تحت کنترل نیروهای ارتش اوکراین اعلام کرد.

ایالات متحده: روسیه بیش از 250 موشک به سمت اوکراین شلیک کرده است

یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا می گوید روسیه بیش از 250 موشک شلیک کرده است. صبح امروز (به وقت محلی) وارد اوکراین شوید.

یک مقام ارشد در پنتاگون که نخواست نامش فاش شود، شنبه به خبرنگاران گفت که بیشتر موشک‌ها موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد هستند.

یک مقام وزارت دفاع روسیه افزود که روس ها به هدف قرار دادن غیرنظامیان و غیرنظامیان ادامه می دهند و بر موشک های آن تکیه کنید.

یک مقام پنتاگون همچنین تصریح کرد: نمی‌توانیم بگوییم که حملات هدفمند به مناطق غیرنظامی و مسکونی عمدی بوده است یا خیر، اما شکی نیست که این موشک‌ها به مناطق غیرنظامی و مسکونی حمله می‌کنند.

350 میلیون دلار کمک به اوکراین از جمله سلاح های ضد تانک و جت های جنگنده

مقامات ایالات متحده از کمک 350 میلیون دلاری ایالات متحده به ایالات متحده خبر دادند که این خوشه شامل تسلیحات ضد تانک و ضد هوایی خواهد بود. وی از آخرین کمک‌های نظامی 350 میلیون دلاری به اوکراین از جمله تانک، ضدهوایی، تسلیحات خبر داد. .

وی افزود که ایالات متحده و متحدان و شرکای آن در تسریع کمک ها متحد هستند.امنیت به اوکراین رفت.

پنتاگون: پوتین بیش از نیمی از نیروهای مرزی خود را به اوکراین می فرستد

یک مقام ارشد دفاعی ایالات متحده روز شنبه به خبرنگاران گفت که پوتین بیش از 50 درصد از نیروهای خود را به اوکراین نزدیک کرده است.

یکی از کارکنان پنتاگون که در تهیه این گزارش کمک کرده است، گفت:

یک مقام آمریکایی که رسانه های آمریکایی نامی از او نبردند گفت پوتین “نباید به این نیروها مشکوک شود.”

یک مقام پنتاگون افزود: من برآورد دقیقی از تعداد واحدها یا شرکت های روسی در اوکراین ندارم. اما می توانم بگویم که پوتین بیش از 50 درصد از نیروهای خود را به اوکراین نزدیک کرده است.

بایدن به طور جدی در حال بررسی ممنوعیت دسترسی روسیه به سوئیفت است

سی ان ان به نقل از منابع آمریکایی گزارش داد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به طور جدی در حال بررسی عدم دسترسی به سیستم مالی سوئیفت روسیه است.

بر اساس گزارش رسانه ها، تصمیم ایالات متحده برای انجام این کار مجدداً تأیید شده است. اتحادیه اروپا که هفته ها موضوع بحث و جدل بر سر این اقدام بود، سرانجام در این هفته تصمیم گرفت ممنوعیت سوئیفت روسیه را لغو کند.

مقامات می گویند که مقامات آمریکایی و همتایان اتحادیه اروپا به بررسی گزینه هایی از جمله تحریم برخی بانک ها و مؤسسات ادامه می دهند و به جای تخریب اقتصاد کل شبکه روسیه، آنها را از شبکه سوئیفت حذف می کنند.
سی ان ان اضافه کرد که جلوگیری از دسترسی روسیه به شبکه سوئیفت یک گزینه هسته ای در پاسخ است.تجاوز روسیه به اوکراین بایدن و مشاورانش به دشواری مسدود کردن دسترسی روسیه به سوئیفت اشاره کرده و خاطرنشان کردند که ایالات متحده به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد.

بایدن روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که بقیه اروپا حاضر به پذیرش این پیشنهاد نیستند. اما از زمان کنفرانس مطبوعاتی بایدن که در آن تحریم‌ها علیه روسیه اعلام شد، به نظر می‌رسد که دولت ایالات متحده در حال نزدیک‌تر شدن به آن است، زیرا متحدان اروپایی‌اش از یکدیگر حمایت می‌کنند.

تهدید به بمباران فرودگاه و ایستگاه راه آهن مسکو

خبرگزاری ریانووستی گزارش داده است که افراد ناشناس تماس گرفته و چندین فرودگاه و ایستگاه قطار مسکو را منفجر می کنند.

سخنگوی خدمات اورژانس مسکو روز شنبه به ریانووستی گفت که یک فرد ناشناس پیام هایی ارسال کرده و تهدید به بمب گذاری در فرودگاه های ونوکوا و شرماتووا کرده است.

بسیاری از ایستگاه های قطار مسکو نیز توسط افراد ناشناس تهدید به بمب گذاری شده اند.

این بمب‌گذاری اندکی بعد از ظهر در مقابل فرودگاه و ایستگاه قطار مسکو منفجر شد و بسیاری بیمار بودند.

روسیه و رومانی حریم هوایی خود را به روی یکدیگر بسته اند

روسیه که تاکنون در پی بحران اوکراین و تصمیم چندین کشور اروپایی برای بستن حریم هوایی خود از اقدامات تلافی جویانه استفاده کرده است، امروز شنبه در پی اقدامات رومانی حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای مسافربری خود بست.

مقام هوانوردی روسیه روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، روسیه تصمیم گرفته است در برابر فعالیت‌های خصمانه مربوط به بسته شدن حریم هوایی رومانی بر فراز پروازهای روسیه انتقام بگیرد.

اوایل روز شنبه پس از اقدامات لهستان، بلغارستان و جمهوری چک علیه روسیه، سازمان هواپیمایی روسیه امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که حریم هوایی خود را بر روی پروازهای سه کشور اروپایی در شرق می‌بندد.

260 مخالف جنگ اوکراین در شهرهای روسیه اسیر شدند

رادیو اکو مسکو از رسانه های مخالف روسیه گزارش می دهد که 260 معترض ضد جنگ در 27 شهر روسیه توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده اند.

تا ساعت 10:33 صبح امروز، بیش از 260 نفر در شهرهای روسیه از جمله مسکو، سن پترزبورگ دستگیر شدند. رادیو اکو مسکو روز شنبه گزارش داد که پترزبورگ، یکاترینبورگ، ایوانووا، نووسیبیرسک، ورونژ، ایرکوتسک، پرم و کراسنویارسک.

به گزارش رسانه های روسی، سایت روسی «لائوس. VD-Info اسامی بازداشت شدگان و نام شهرهای محل اعتراض را منتشر کرد.

خبرگزاری صدا و سیما روسیه همچنین مدعی شد که بیش از 1860 نفر در جریان اعتراضات روز پنجشنبه (24 فوریه) در حدود 60 شهر روسیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

بدترین جنگ در اوکراین در خارکف و اطراف آن است

پنتاگون می گوید که بدترین درگیری ها در اوکراین در شهر خارکف و اطراف آن است.

یک مقام وزارت دفاع روسیه روز شنبه به خبرنگاران گفت که حملات نیروهای روسی به وقت محلی در شمال و به سمت کیف پایتخت اوکراین شدید بوده است. اما شدیدترین درگیری در خارکف و اطراف آن است.

این مقام پنج گوشه که خواست نامش فاش نشود، گفت: «نیروهای روسی از دو جهت با مقاومت روبرو هستند.» او به رسانه حزب در شمال اوکراین گفت. یک محور مقاومت به سمت کیف و محور دوم عموماً از بلگورود تا خارکف است.

با این حال، رئیس پنتاگون افزود که ارتش روسیه با مقاومت در جنوب اوکراین مواجه است.

311311

دکمه بازگشت به بالا