عمومی

آرای سرنوشت ساز اعضای مجمع؛ چه کسی رئیس می‌شود؟

اعضای 86 شورا فردا رئیس آینده فوتبال را انتخاب می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از گروه ورزشی، روز مهم فوتبال ایران فرا رسیده و قرار است فردا فدراسیون فوتبال به بلاتکلیفی در سالن اجتماعات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پایان دهد. در جلسه فردا توصیه هایی به رئیس، 2 نایب رئیس و اعضای کمیته اجرایی مرکزی حزب داده خواهد شد تا در نهایت این اتحادیه ساماندهی شود.

پس از برکناری شهاب عزیزی خادم در بهمن ماه سال گذشته توسط اعضای هیئت مدیره، میرشاد مجدی به مدت 6 ماه سمت اتحادیه را برعهده گرفت. با توجه به اینکه حیدر بهاروند و حمید مهرعلی معاون اول و دوم رئیس جمهور از سوی شورا انتخاب نشدند، با برکناری عزیزی خادم این دو استعفا دادند تا فردا برای این دو سمت تصمیم گیری شود. البته انتخاب نمایندگان مجلس همچنان در دستور کار مجلس است. خردادماه امسال مهرداد سراجی از سوی نمایندگان مجلس برکنار شد و اکنون جای خالی این کمیته خالی است که فردا در مورد آن تصمیم گیری می شود. به این ترتیب با انتخاب 4 عضو جدید در انتخابات فدراسیون فوتبال، این فدراسیون فوتبال در کمتر از 3 ماه مانده به جام جهانی ساماندهی می شود. دوره ریاست جدید این اتحادیه دو سال است و پس از آن در اسفند 1403 برای چهار سال آینده انتخابات برگزار می شود.

چه کسانی در انتخابات شرکت کردند؟

کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال مدت ها بحث کردند. ابتدا مهدی تاج، میرشاد مجدی، امیرواعظ آشتیانی، عزیزالله محمدی، محمد آخوندی و عباس اسدی برای شرکت در انتخابات ثبت نام کردند اما در نهایت با اعلام کمیته بدوی، سه نامزد ریاست جمهوری به نام واعظ آشتیانی ثبت نام کردند. آخوندی و اسدی به دلیل ناکافی بودن مدارک از انتخابات کنار گذاشته شدند.

سرانجام در آخرین روز انتخابات در شرایطی که بحث صلاحیت یک نامزد با بحث های فراوانی همراه بود، مهدی تاج، سید میرشاد مجدی و عزیزالله محمدی به عنوان سه کاندیدای این سمت معرفی شدند. رئیس جمهور این انتخابات

مهدی تاج نامزدهای معاون اول و دوم ریاست جمهوری خود را مهدی محمدنبی و منصور قنبرزاده معرفی کرد. وی میرشاد مجدی، عباس صوفی و ​​محمدصادق دارودگر را به عنوان معاون اول و دوم رئیس جمهور معرفی کرد. در نهایت عزیزالله محمدی علی فتح الله زاده و محمدرضا کافی را نیز معرفی کرد.

نامزدهای باشگاه به شرح زیر است:

1- الهام بصیری نیا، 2- حسین پرویزی، 3- اسماعیل حیدرپور، 4- رضا درویش، 5- محمد رجائیان، 6- محمدرضا ساکت و 7- حمیدرضا گرشاسبی.

انتخابات ریاست جمهوری در جلسه فردا؛

از آقایان مهدی تاج، میرشاد مجدی و عزیزالله محمدی 3 کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال که بیش از 50 درصد رای دارند می توانند رئیس شوند. در واقع کسانی که کمترین رای را کسب کنند برای مرحله دوم حذف می شوند. در صورتی که در مرحله اول بیش از 2 نامزد به همان تعداد رای بیاورند، همه به مرحله دوم راه خواهند یافت و در این مرحله نامزدی که بیشترین آرا را به دست آورد، رئیس فدراسیون فوتبال خواهد بود.

معاون رئیس جمهور نیز در شرایطی انتخاب می شود که بیش از 50 درصد آرای معتبر را کسب کند. اما اگر اعضای شورای ملی یک یا چند نامزد را با اکثریت آراء (50%) انتخاب نکنند، رییس شورای ملی باید حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ، نامزدهای دیگری را به شورای ملی پیشنهاد کند. Th. پایان راهپیمایی.

برای انتخاب اعضای کمیته، هرکسی که بیشترین آرا را به دست آورد می تواند عضو کمیته شود.

اعضای شورا چه کسانی هستند؟

طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال تعداد اعضای شورا 89 نفر است اما به دلیل اینکه تیم ملی فوتبال ساحلی بانوان وجود ندارد و 70 روز مانده به جلسه هیچ تیمی از مس شهربابک در لیست وجود ندارد، 86 نفر از اعضای شورا هستند. این جلسه باید فردا در انتخابات مهم فدراسیون فوتبال شرکت کند و رئیس آینده را انتخاب کند.

16 تیم لیگ برتر، 8 تیم اول لیگ برتر، 4 تیم لیگ دو، 3 باشگاه اول لیگ فوتسال، 2 باشگاه اول لیگ فوتبال ساحلی، 2 باشگاه اول لیگ دسته برتر. لیگ فوتسال بانوان، اولین باشگاه لیگ فوتبال ساحلی بانوان، دو باشگاه اول لیگ فوتبال بانوان، ۳۲ تیم فوتبال، دپارتمان‌های فوتبال دانشجویی، دانشگاه‌ها، کارگران و نیروهای مسلح اتحادیه فوتبال کشور. ، فوتسال و فوتبال ساحلی مردان (آقایان و بانوان) رده بزرگسالان، سرمربی تیم های ملی فوتبال مردان و فوتسال مردان و مردان، 1 داور زن و 1 داور مرد و فدراسیون فوتبال در این انتخابات شرکت کردند. تا سرنوشت مهم فوتبال ایران رقم بخورد.

انتهای پیام/4057/

دکمه بازگشت به بالا