علم و تکنولوژی

آغاز برنامه مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی ۱۴۰۱

راه اندازی برنامه مدیریت مهندسی بهداشت محیط در نوروز 1401 سلامت
تصاویر مخزن هستند.

معاون فنی مرکز بهداشت، محیط و مشاغل وزارت بهداشت گفت:

به گزارش تکنونامه، مهندس محسن فرهادی گفت: طرح مدیریت مهندسی بهداشت محیط در نوروز 1401 سلامت از روز گذشته با حضور فعال کلیه بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط با هدف حفظ و ارتقای بهداشت محیط و بهداشت مواد غذایی و سلامت جامعه آغاز شد. از این میان مدیریت کووید 19 است.

وی افزود: در اولین روز اجرای طرح سلامت نوروزی 34 هزار و 559 مورد بازرسی در سطح کشور انجام و 897 مورد تخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی از پلمپ 310 مورد تخلف بهداشتی در کشور در روز گذشته خبر داد و ادامه داد: روز گذشته 718 مرکز مسکن توسط همکاران ما بازدید شد که از این تعداد 42 مورد به مراجع قضایی ارجاع و 18 مورد پلمب شد.

معاون فنی مرکز محیط زیست و آموزش های حرفه ای وزارت بهداشت هشدار داد: روز گذشته نیز یک هزار و 114 پرونده از این مرکز بازدید شد که از این تعداد 79 پرونده به دادسرا ارجاع و 24 پرونده مختومه شد.

فرهادی با اشاره به بازرسی های مشترک نیروهای بهداشت و درمان با سایر ارگان ها و ارگان ها گفت: روز گذشته 3 هزار و 635 مورد بازرسی مشترک با ارگان ها، ادارات و دستگاه قضایی انجام شد.

به گزارش وب دا، وی با بیان اینکه در روز اول اجرای این طرح 34 هزار و 334 کیلوگرم مواد غذایی ناسالم معدوم شد، ادامه داد: سطوح و رژیم های غذایی اجرا شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا