علم و تکنولوژی

آغاز دو پروژه کلان حوزه درمان قم

آغاز دو پروژه بزرگ در حوزه درمانی قم

تکنونامه/ قم به گفته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیمارستان 1000 تختخوابی خاتم و بیمارستان نور دو پروژه بزرگ حوزه درمانی استان قم هستند که هم اکنون ساخت آنها آغاز شده است.

دکتر عین اللهی روز پنجشنبه در هیئت همایش های استان قم که با حضور رئیس جمهور و چند وزیر طی سخنانی با اشاره به مصوبه یقین وزیر در مورد قم برگزار شد، گفت: قم از 50 به مساحت 70 هکتار به اتمام بودجه اختصاص داده است. بیمارستان حضرت معصومه (س) بنیاد برکت، اختصاص اعتبار 10 میلیارد تومانی به شهروندان، تخصیص بودجه برای ایجاد اهدای خون صفر پردیسان و خوابگاه‌های دانشگاه، بیمارستان کانتینری تکمیل شده. ارزش شهید بهشتی 5 میلیارد تومان از سایر مصوبات بهداشتی و درمانی استان قم است.
وی با اشاره به بازدید امروز خود از کالمیو گفت: مشکل زیرساخت ها و نیروی انسانی است، مرکز درمانی این شهر به زودی جابه جا می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان خبر داد: کاسی ظرفیت بالایی برای گردشگری و رونق اقتصادی بخش و روستا، ایمنی و استاندارد راه های دسترسی و راه های دسترسی دارد. دستور کار دولت
عین اللهی گفت: با تخصیص ستاد ملی کرونا، مانده معوقه کادر درمانی و پرستاران کشور به زودی پرداخت خواهد شد.
“در کامبوج، با ایجاد 17 مرکز واکسیناسیون کرونا، اکنون 73 درصد از جمعیت این استان برای اولین بار واکسینه شده اند و برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، باید اقداماتی انجام شود. مدیریت واکسن باید تکمیل شود. .
عین اللهی خاطرنشان کرد: در جریان شیوع کرونا، در مجموع 80 هزار بیمار کرونا در بیمارستان های قم بستری شدند.
وی گفت: با توجه به ماهیت زیارت قم باید برای رونق و توسعه گردشگری زیارتی و افزایش تخت های بیمارستانی اقدامات لازم صورت گیرد.
عین اللهی هشدار داد: بیمارستان 1000 تختخوابی خاتم و بیمارستان نور دو پروژه بزرگ استان قم هستند که عملیات ساخت آنها آغاز شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا