عمومی

آلمان: به اوکراین تانک نمی‌دهیم

اولاف شولتز نخست وزیر آلمان گفت که برلین قصد ندارد تانک به اوکراین بفرستد زیرا این اقدام گامی خطرناک است که منجر به افزایش درگیری ها در اوکراین می شود.

وی ادامه داد: آلمان کارهای زیادی برای اوکراین انجام داده و به حمایت از کی‌یف ادامه خواهد داد، اما بدون رضایت متحدان ناتو گام‌های یکجانبه برنخواهد داشت.

وزیر دفاع آلمان نیز پیشتر گفته بود که آلمان برای ارسال تانک های “لئوپارد 2” به اوکراین عجله نخواهد کرد.

پیشتر روزنامه آمریکایی بلومبرگ نوشته بود که کشورهای غربی به توافقی اعلام نشده مبنی بر عدم ارسال تانک به کی یف دست یافته اند و این بدان معناست که آلمان نمی خواهد به ایجاد تنش در اوکراین متهم شود.

چند روز پیش کریستین لامبرشت وزیر دفاع آلمان گفت که این کشور به زودی 4 دستگاه توپخانه هویتزر 2000 را به ارتش اوکراین خواهد رساند.

وی با بیان اینکه این توپخانه های 40 کیلومتری نقش خوبی در میدان نبرد داشتند، ارتش اوکراین 10 فروند هواپیمای توپخانه از آلمان دریافت کرد. ارتش هلند نیز تعدادی تانک در اختیار اوکراینی ها قرار داد.

خانم لامبرشت همچنین گفت که آلمان مایل است به حمایت از اوکراین در برابر روسیه ادامه دهد. وی از عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به عنوان “حمله وحشیانه” یاد کرد و جنگ علیه روسیه را “شجاعانه” خواند.

توپ «PzH2000» 55.8 تن وزن دارد که در صورت بارگیری به 61.5 تن می رسد. طول آن 11.7 متر، 5 خدمه و حداکثر سرعت آن 67 کیلومتر در ساعت است.

310310

دکمه بازگشت به بالا