علم و تکنولوژی

آماده‌سازی ۴۵۰۰ تخت در مناطق مرزی / زائران از سلامت موادغذایی مطمئن شوند

تکنونامه/خوزستان وزیر بهداشت از وجود حدود 4500 تخت در منطقه مرزی برای خدمت رسانی به زائران خبر داد.

دکتر بهرام عین اللهی وی در چارچوب عیادت و مداوای شهید سلیمانی در منطقه مرزی شلمچه گفت: در این راستا بهورزان کشور جزو ماموریت ها محسوب می شود.

به گزارش تکنونامه، وی با اشاره به انتصاب دکتر میادفر به عنوان رئیس اورژانس کشور برای نظارت بر اقدامات لازم در مرز، افزود: با این اقدامات امکانات خوبی در مرز پاسگاه ها برای خدمت رسانی و تضمین وجود دارد. سلامتی زائر اربعین حسینی.

وزیر بهداشت گفت: ۲ هزار و ۶۱۱ اورژانس، ۳۵۳ پزشک، ۸۴۵ بهورز، ۲۳۴ دستگاه آمبولانس، ۳۸ دستگاه آمبولانس و حدود ۳۸ دستگاه موتورسیکلت با امکانات لازم در ایستگاه‌های مختلف حضور دارند. 3 فروند هواپیما و 9 بالگرد نیز در حال ارائه خدمات اورژانس هوایی در منطقه مرزی هستند.

عین اللهی افزود: با کمک ارتش جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی، ارتش انقلاب و قرارگاه اداری فرمان امام (ره)، هشتمین بیمارستان صحرایی در نقطه مرزی ایجاد شد. در حال حاضر حدود 4500 تخت آماده خدمت رسانی به گردشگران در مرز وجود دارد.

وی گفت: با توجه به احتمال گرما در بین جشنواره زائران، امکانات زیادی در این زمینه ایجاد شده است. همچنین از آنجایی که در فصل خاصی هستیم و هوا گرم است، گردشگران در فصل گرما و زمانی که آفتاب شدید است، سفر نکنند.

وزیر بهداشت گفت: افرادی که از داروهای خاص استفاده می کنند حتما داروهای خود را به همراه داشته باشند. همچنین زائران در طول مسیر غذای کمتری مصرف کنند زیرا گاهی اوقات به دلیل مصرف زیاد غذا دچار مشکل می شوند. زائران باید از سالم بودن غذا و بهداشتی بودن ظروف اطمینان حاصل کنند، زیرا به خصوص در آن قسمت ممکن است بهداشت به خوبی رعایت نشود.

وی با تاکید بر استفاده زائران از آب و آب آشامیدنی در طول مسیر افزود: در صورت احساس خستگی و سرگیجه حتما باید استراحت کرده و در فضای خنک تری بمانند.

وزیر بهداشت گفت: یکی از افتخارات امسال راه اندازی مرکز بهداشت و درمان مرز شلمچه است که برای اولین بار از این مرکز مجهز برای ارائه خدمات به زائران استفاده کرده ایم. نیازی به اعزام بیماران به مراکز دیگر نیست و به عنوان استثناء کسانی که نیاز به درمان ویژه دارند به مراکز درمانی دیگر اعزام می شوند.

آقای عین اللهی گفت: در این سفر موفق به بازدید از گذرگاه مرزی چذابه نشدم اما بر اساس این اطلاعات اقدامات خوبی در این مرز انجام شده و از زحمات نیروهای این مرکز قدردانی می کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز در راس هیاتی برای بازدید از مرز شلمچه وارد خوزستان شد و ابتدا با حضور در یادمان شهدای شلمچه به مقام شامخ شهدای 8 سال دفاع مقدس ادای احترام کرد. همچنین وزیر بهداشت با حضور در ایستگاه مرزی شلمچه آخرین وضعیت بهداشتی و درمانی را برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی بررسی کرد. بازدید از درمانگاه شهید سردار کرمی سازمان بسیج جامعه پزشکی نسب، درمانگاه شهید قاسم سلیمانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان و موکب واقع در جاده زائران اربعین حسینی از دیگر پروژه های دکتر دکتر است. عین اللهی

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا