عمومی

آمادگی سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان برای آموزش محیط ‌بانان

رئیس دادگستری نیروهای مسلح گلستان در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به تصمیم مجلس برای بررسی برخی از جرایم محیطی در دادگستری نیروهای مسلح ما اشاره کرد. انتقال به سازمان محیط زیست.

به گزارش خبرگزاري ايسنا ، براساس نيروهاي مسلح داوران ، در ديدار بين مدير حفاظت محيط گلستان و نيروهاي رئيس قضايي مسلح و دادستاني كه فرماندهي اين واحد را برعهده داشته اند ، مي تواند محيط زيست ، حجت الاسلام محمد اسماعيل زارعي ، آن محيط را سرمايه گذارد و گفت: محيط درماني خاص خود را دارد اما براي محافظت و استفاده از نعمت ها با دلسوزي و درگيري افراد ممكن است.

این مقام دادگاه برای گرامیداشت یاد و خاطره زندانیان محیط زیست اظهار داشت: محیط شهروندان مشابه اجرای شرایط کار است و حضور بزرگان محیط زیست نشان از فداکاری و فداکاری این عزیزان در عمل است.

وی با اشاره به مصوبه کنگره در مورد بررسی برخی از جرایم مرتکب شده توسط دادگستری مسلح ، اظهار داشت: تصویب چنین قطعنامه ای در گاردین ، ​​آغاز فصل جدیدی در رابطه بین دو نهاد است. طبق این مصوبه ، متخصصان محیط زیست در چارچوب ایجاد واحد حفاظت در تجهیزات اداری ، داوران ویژه در نظر گرفته می شوند.

“مقامات محیط زیست در انجام مأموریت ها ، وظایف ، مسئولیت ها و مسئولیت های کیفری و مدنی در نتیجه استفاده از سلاح ، مشمول قانون استفاده از سلاح های مصوب قانون 1373 هستند.” مقامات اداری مربوط نیز در مورد تعهدات خود نسبت به مقامات ذکر شده در بالا مانند پرداخت و جبران خسارت در موارد خاص از این قانون پیروی می کنند.

رئیس دادگستری استان گفت: سارقین حق دارند از خود در برابر شکارچیان دفاع کنند اما این دفاع باید با اقدامات دیگران توجیه و توجیه شود.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد یک محیط آموزشی مناسب با برگزاری کلاسهای آگاهی رسانی در جلوگیری از وقوع جرم مقامات محیط زیست مفید خواهد بود و توضیح درمورد عواقب جرم و مجازات قضات موجب تغییر درک والدین از جرم و عواقب آن می شود.

رئیس دادگستری نیروهای مسلح گلستان تأکید کرد: “ما کاملاً آماده هستیم تا تجربه خود را در زمینه پیشگیری از وقوع جرم به سازمان محیط زیست منتقل کنیم.”

در ادامه این نشست ، مدیرکل محیط زیست استان گلستان با بیان اینکه در حال حاضر 125 محیط زیست برای حفاظت از محیط زیست استان فعالیت می کنند ، گفت: مسئولان محیط زیست تمام تلاش خود را برای ارائه تسهیلات ، تسهیلات و امکانات با امکانات مناسب انجام می دهند. .

محمدرضا کنانی اضافه کرد: “اگر پیش نویس قانون حفاظت از محیط زیست در نهایت تصویب شود ، برخی از جرائم زیست محیطی توسط دادگستری نیروهای مسلح مورد بررسی قرار می گیرد.”

وی با تأکید بر اینکه تصویب این قانون یک حامی جدی از طرفداران محیط زیست قانونی خواهد بود ، تأکید کرد: تعداد زیادی از متخصصان محیط زیست در کشور برای حفاظت از محیط زیست کشته شده اند.

مدیرعامل شرکت محیط زیست گلستان همچنین کلاس آگاهی قضایی نیروهای مسلح را ابزاری مؤثر در جلوگیری از وقوع جرایم زیست محیطی می داند.

وی گفت: “ما از حضور قضات دادگستری نیروهای مسلح در آژانس محیط زیست استقبال می کنیم و معتقدیم که نتایج خوبی برای آژانس محیط زیست به همراه خواهد داشت.”

در پایان پیام

دکمه بازگشت به بالا