عمومی

آمادگی پلیس راهور پایتخت برای زمستان و بارندگی/ شبکه کانال‌های شهری لایروبی شود

رئیس پلیس راهور تهران از آمادگی پلیس برای مدیریت ترافیک در زمستان و بارندگی خبر داد.

سردار محمدحسین حمیدی در گفت وگو با تکنونامه. وی در خصوص اقدامات پلیس راهنمایی و رانندگی برای مدیریت بهتر وضعیت ترافیکی پایتخت در اوایل فصل زمستان گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی با همکاری محلات مختلف شهرداری و معاونان شهرداری انجام شده است. شهرداری، مقدمه ای برای میوه و باران زمستانی تلقی می شود. برای اینکه بتوانیم زمستان پیش رو را مدیریت کنیم و خسارات ترافیکی را کاهش دهیم، نیاز به ایجاد همکاری جاده ای مثبت و مناسب بین سازمان های دخیل در این حوزه داریم. همه نهادهای دارای وظایف در این زمینه باید دور هم جمع شوند و با توجه به شرایط و وظایف خود نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنند.

وی با اشاره به آغاز فعالیت پلیس راهنمایی و رانندگی و سایر سازمان های مسئول در فصل زمستان، گفت: جلسات متعددی برای هماهنگی بیشتر برنامه های زمستانی برگزار شد و چند روز پیش رزمایش رزمی با هدف انجام شد. . گسترش قدرت در تمام نقاط شهر.» اما داستان واقعی و کار اصلی در روزهای آینده آغاز خواهد شد. تمامی ادارات باید اصلاحات و ارزیابی های لازم را برای فصل زمستان در رشته خود انجام دهند.

حمیدی با اشاره به اقدامات لازم که باید قبل از شروع فصل سرما انجام شود، گفت: بخشی از این اقدامات شامل آماده سازی تجهیزات زمستانی است. در عین حال حفاری شبکه کانال شهری نیز باید مورد توجه قرار گیرد. حضور خودروهای امدادی برای برف روبی و استقرار ایستگاه های شن و نمک در نقاطی که سابقه بارش برف و ایجاد مشکل دارند نیز حائز اهمیت است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران ادامه داد: همکاران پلیس راه نیز با آمادگی 100 درصدی در تلاش هستند تا مشارکت کنند. ما نیروها را در نقاط حساس و آسیب پذیر مستقر کرده ایم تا زمستان پیش رو را با حداقل حوادث مدیریت کنیم.

بیشتر بخوانید: این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید

وی با اشاره به وضعیت ترافیکی ویژه شهر تهران تاکید کرد: پایتخت در شرایط عادی ترافیک سنگینی دارد و جاده ها درگیر هستند، همراه با بارش شدید باران، وضعیت وارد بحران می شود. آمادگی 100 درصدی تنها می تواند از شدت بحران بکاهد. بحث اصلی این است که با مردم برای کاهش سفرهای مهم و فعال سازی قایق های حمل و نقل عمومی همراه شویم. همه این عوامل دست به دست هم داده و شرایط بهتری را برای ما در شرایط مهم ایجاد خواهند کرد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا