علم و تکنولوژی

آیا مواد غذایی در بروز آکنه نقش دارند؟

بسیاری از افراد در دوران بلوغ و بزرگسالی روی پوست خود آکنه ایجاد می کنند و اغلب اعتقاد بر این است که خوردن برخی غذاها مانند شکلات باعث بدتر شدن آکنه می شود.

به گزارش تکنونامه ، این س isال مطرح است که آیا پیوندهایی وجود دارد و غذاها می توانند بر وضعیت پوست آکنه تأثیر بگذارند؟

ساینس آلرت در مصاحبه با پنج متخصص پوست ، جوش و بیولوژیست ، س questionsالاتی را در مورد اینکه آیا رژیم غذایی می تواند آکنه را بدتر کند ، مطرح کرد.

آکنه چیست؟

آکنه نوعی بیماری است که در آن پوست زیر پوست مسدود شده و باعث تجمع چربی و ایجاد زخم می شود. این بیماری معمولاً در دوره نوجوانی رخ می دهد و می تواند جای زخم ، کمر و قفسه سینه را تحت تأثیر قرار دهد.

چگونه می توانید بفهمید که یک رژیم غذایی باعث ایجاد آکنه می شود؟

روش های زیادی برای مطالعه رابطه بین رژیم غذایی و آکنه وجود دارد. دکتر Gregory DeLust ، یک متخصص پوست ، نتایج مطالعه ای را که از ژانویه 2009 تا آوریل 2020 انجام شد توصیف کرد که در آن نویسندگان 42 مطالعه مشاهده ای و 11 آزمایش بالینی را ارزیابی کردند و چندین عامل رژیم غذایی مرتبط با آکنه را شناسایی کردند.

“مطالعه مشاهده ای” به مطالعه ای اشاره دارد که دو گروه از افراد در این مطالعه را با افرادی که رژیم های غذایی مختلف دارند مقایسه می کند. “کارآزمایی بالینی پیشرفته” به مطالعه ای در مورد افرادی که از آنها خواسته شده رژیم خود را برای اندازه گیری تأثیرات آن بر آکنه تغییر دهند ، اشاره دارد.

در حالی که این مطالعه به طور کلی نتیجه گرفت که بین آکنه و رژیم غذایی همبستگی وجود دارد ، در مطالعه مداخله رابطه ضعیف تری نسبت به مطالعه مشاهده شده مشاهده شد.

کدام غذاها با آکنه در ارتباط هستند؟

پروفسور گابریلا فابروسینی ، متخصص آکنه در دانشگاه ناپل ایتالیا ، می گوید که یک رژیم غذایی با گلیسمی بالا و مصرف مکرر لبنیات ، به ویژه شیر کامل ، عوامل مهمی در ارتباط رژیم و آکنه هستند.

شاخص گلیسمی بالا (GL) به غذاهایی سرشار از کربوهیدرات گفته می شود که به سرعت بدن تجزیه می شوند و شامل غذاهای شیرین ، نان سفید و برنج هستند.

دکتر دلوست می افزاید: داروهای آکنه شامل غذاهایی با شاخص گلیسمی بالا ، لبنیات ، غذاهای چرب و شکلات هستند ، در حالی که عوامل ضد آکنه شامل اسیدهای چرب و همچنین میوه ها و سبزیجات هستند.

رژیم غذایی چگونه باعث ایجاد آکنه می شود؟

دکتر جری تان ، دانشجوی پزشکی در دانشگاه ایالتی اوهایو گفت: “غذاهایی که شاخص گلیسمی بالایی دارند می توانند سطح انسولین و فاکتورهای رشد شبه انسولین را افزایش دهند.” هر دوی این هورمون ها می توانند دفع چربی (چربی از پوست به طور طبیعی) را افزایش دهند و اجزای سرم را به ترکیبات بسیار التهابی تبدیل کنند. این می تواند آکنه را بدتر کند.

آیا فاکتورهای دیگری وجود دارد که بر آکنه تأثیر بگذارد؟

دکتر کلی هاس ، میکروبیولوژیست از دانشگاه ماساچوست گفت: درماتیت آکنه چند وجهی است و تا حد زیادی ناشناخته است ، بنابراین ممکن است تغییرات در رژیم غذایی در همه موارد م effectiveثر نباشد. آکنه با سطوح هورمونی مرتبط است که ممکن است در دوران قاعدگی ، قاعدگی و بارداری متفاوت باشد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا