علم و تکنولوژی

آیا همه افراد به سویه اُمیکرون مبتلا می‌شوند؟

از آنجایی که سویه Omicron از سایر گونه‌های ویروس کرونا مانند آلفا، بتا و دنتا در سراسر جهان پیشی می‌گیرد، مدیر فنی سازمان جهانی بهداشت (WHO) به مردم توصیه می‌کند که مراقب باشند زیرا این سویه به طور موثر بین انسان‌ها منتقل می‌شود.

ماریا ون کارخو، مدیر فنی WHO گفت: سویه omicron پاتوژن های کمتری نسبت به دلتا دارد، اما همچنین می تواند منجر به گسترش کامل بیماری شود، همانطور که در سویه های قبلی مشاهده شد.

وی همچنین با بیان اینکه چرا افراد همچنان به بیمارستان مراجعه می کنند یا جان خود را از دست می دهند، تصریح کرد: افرادی که مبتلا به امیکرون هستند همچنان طیف وسیعی از بیماری ها از عفونت های بدون علامت گرفته تا بیماری های جدی و حتی احتمال مرگ را دارند. تبدیل شدن.

مدیر فنی سازمان جهانی بهداشت افزود: افراد مبتلا، میانسالان و کسانی که واکسینه نشده اند ممکن است به دنبال ابتلا به ویروس کرونا به اشکال شدید این بیماری مبتلا شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در نهایت همه به Omicron مبتلا می شوند، گفت: Omicron از نظر تبدیل و توزیع در بین جمعیت از دلتا فراتر می رود.

با این حال، مدیر فنی سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد: اگرچه تعداد مبتلایان در سراسر جهان زیاد است، اما به این معنی نیست که همه افراد مبتلا به omicron هستند.

اگرچه سازمان جهانی بهداشت (WHO) قبلاً اعلام کرده بود که شواهد اولیه نشان می‌دهد که واکسن‌های موجود علیه کووید-19 ممکن است در برابر سویه‌های omicron کمتر موثر باشند و بنابراین، خطر کلی سویه‌های جدید همچنان بالاست است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا