علم و تکنولوژی

آیا چربی سلول‌های سرطانی را تکثیر می‌کند؟

تکنونامه/ خراسان رضوی تحقیقات نشان می دهد که چرا بسیاری از سلول های سرطانی نیاز به واردات چربی دارند.

محققان موسسه فناوری ماساچوست و موسسه کلمبیا دلیل شگفت انگیزی را کشف کرده اند که چرا سلول های سرطانی اغلب به واردات چربی متکی هستند، تحقیقاتی که می تواند به راه های جدیدی برای درک و کاهش رشد تومور منجر شود.

این مطالعه توسط Drs. دنیس ویت کپ، استاد زیست شناسی سیستمی در کالج پزشکان واگلوس دانشگاه کلمبیا، و دکتر متیو جی. واندر هیدن، مدیر مرکز کخ در موسسه فناوری ماساچوست.

مواد مغذی عمومی که می خوریم، مانند چربی ها و اکسیژن که تنفس می کنیم، ممکن است نقش مهمی در رشد سلول های سرطانی داشته باشند.

اکسیژن بیشتر به خاطر نقشی که در تولید انرژی در بدن دارد شناخته شده است. به همین دلیل است که هنگام ورزش در تنفس مشکل داریم. از آنجایی که بسیاری از سلول‌های سرطانی در یک محیط فاقد اکسیژن زندگی می‌کنند، اغلب تصور می‌شود که رشد آنها توسط انرژی محدود می‌شود، اما اکسیژن هنوز نقش کمتر شناخته شده‌ای در ارائه انرژی اکسیدکننده به واکنش‌های شیمیایی که مولکول‌های زیستی مورد نیاز برای سلول‌های جدید را سنتز می‌کنند، ایفا می‌کند. بسیاری از واکنش‌های بیوسنتزی به یک عامل کمکی به نام NAD مثبت نیاز دارند و وقتی اکسیژن وجود ندارد، سلول‌ها قادر به بازسازی NAD مثبت نیستند و واکنش‌های ساختمانی حیاتی آنها متوقف می‌شود.

با کمال تعجب، تحقیقات جدید نشان می دهد که سلول های سرطانی هیپوکسیک معمولاً انرژی بیشتری نسبت به نیاز برای رشد دارند. وقتی محققان به سلول‌های سرطانی مواد مغذی اضافی برای تولید انرژی دادند، سلول‌ها پاسخ ندادند. در عوض، زمانی که محققان از روش‌های مختلف برای باز کردن مسیرهای بیولوژیکی که توسط هیپوکسی مهار می‌شوند، استفاده می‌کنند، سلول‌های سرطانی رشد خود را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهند.

محققان دریافته‌اند که در حالی که روش‌های مختلف بیوسنتزی نسبت به اکسیژن‌رسانی حساس هستند، سنتز چربی یکی از تاثیرگذارترین روش‌ها است. از مولکول های چربی برای ساخت غشای سلولی جدید استفاده می شود و سنتز چربی یک چالش خاص برای سلول های سرطانی است که برای رشد به سنتز سلولی جدید نیاز دارند. بدون دسترسی به اکسیژن، سلول ها نمی توانند به اندازه کافی مسیرهای سنتز چربی خود را تامین کنند.

دکتر دکتر می‌گوید: «آنچه نتایج ما را بسیار غیرمعمول می‌کند این است که سنتز چربی به عنوان یک فرآیند بسیار نیاز به اکسیژن در نظر گرفته نمی‌شود، اما آزمایش‌های ما نشان می‌دهد که تا 30 درصد از اکسیژن مورد استفاده سلول‌های سرطانی برای انرژی نیست، بلکه برای سنتز است.» چربی وایتکاپ.

با توجه به تأثیر اکسیژن بر بیوسنتز، رشد سلول‌های سرطانی در محیطی با محدودیت اکسیژن بیشتر به واردات چربی از محیط بستگی دارد که ضعف قابل توجهی برای سلول‌های سرطانی ایجاد می‌کند، بنابراین ممکن است عرضه چربی وارداتی کاهش یابد. کاهش. رشد سرطان را کند یا متوقف کنید.

این تیم اکنون در حال تلاش برای شناسایی گیرنده هایی است که سلول های سرطانی برای وارد کردن چربی به تومورهای مختلف استفاده می کنند و گیرنده هایی که می توانند توسط این دارو مورد هدف قرار گیرند. این تحقیق همچنین نشان می دهد که تغییر در ترکیب چربی ها در رژیم غذایی ممکن است نقش مهمی در تأثیرگذاری بر رشد سرطان داشته باشد.

ویتکاپ گفت: “بیشتر ما سرطان را به عنوان یک بیماری که اغلب نتیجه یک جهش ژنتیکی است تصور می کنیم، اما برای سلول های سرطانی که در شرایط چالش برانگیز مانند هیپوکسی زندگی می کنند، محیط آنها به همان اندازه مهم است.” به عنوان مثال، جهش هایی که جذب چربی را تحریک می کنند، تنها در صورتی رشد تومورها را تحریک می کنند که این چربی ها در محیط مناسب خود باشند.

این یافته ها در مجله Nature Metabolism منتشر شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا