اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانی

آیا گانودرما می‌تواند به لاغری کمک کند؟

  قارچ گانودرما چگونه باعث لاغری و کاهش وزن می‌شود؟ در این ویدئو توضیح داده‌ایم

محصولات گانودرما دکتر بیز گیاهی با فواید و خواص درمانی بی شماری می‌باشد که به علت تاثیرات بسیار خوبی که داشته مورد توجه مردم قرار گرفته. در این ویدئو توضیح داده ایم که قارچ گانودرما چگونه باعث کاهش وزن و لاغری می‌شود و نحوه مصرف اون به چه صورت است.

تاثیر چاقی در ابتلا به انواع بیماری ها

چاقی به عنوان یک بیماری همراه با مشکلات بهداشتی بی‌شمار و کاهش امید به زندگی تعریف شده است. شواهد در حال پیشرفت نشان می‌دهد که چاقی ارتباط نزدیکی با التهاب مزمن و اختلال در روده دارد ، که می‌تواند منجر به مقاومت نسبت به انسولین ، دیابت نوع ۲ ، بیماری کبد چرب ، بیماری قلبی و عروقی ، بی‌خوابی و سرطان شود. شیوع بالای چاقی در حال حاضر یک تهدید بزرگ برای سلامت عمومی است. بنابراین پیشگیری از چاقی یک چالش بزرگ برای جوامع مدرن است.

مطالعات جدید نشان می‌دهد که تغییرات در ترکیب میکروبی روده با توسعه چاقی و اختلالات متابولیک متعاقب آن، مرتبط است. میکروبیوتای روده‌ی انسان شامل میلیون‌ها باکتری است که به جذب مواد مغذی و تنظیم انرژی در بدن کمک می‌کند. بهم خوردن توازن این باکتری‌ها در بدن باعث ایجاد بیماری‌هایی مانند بیماری التهابی روده، سرطان و التهاب روده‌ی بزرگ(Colit) می‌شود. به این آشفتگی دیس‌بیوز می‌گویند. چاقی یکی از عوامل دیس‌بیوز روده است که موجب ایجاد اختلال در یکپارچگی روده می‌شود. این فرآیند منجر به رهاسازی اندوتوکسین لیپوپلی ساکارید (LPS) از باکتری‌های گرم منفی روده به جریان خون می‌شود که به نوبه‌ی خود، منجر به التهاب متابولیک و مقاومت به انسولین در بدن می‌گردد.

درمان‌های دارویی از جمله برخی آنتی بیوتیک‌ها و پربیوتیک‌ها، برای مدیریت چاقی و اختلالات متابولیکی مرتبط با آن اجرا شده است که نتیجه‌ی چندان مطلوبی نداشته‌اند. زیرا باکتری‌های گرم منفی نسبت به آنتی است. در این بین قارچ‌ها به دلیل فیبر بالایی که دارند بیشتر مورد توجه هستند.

قارچ گانودرما و تاثیر آن بر لاغری

قهوه فوری سوپریم از محصولاتی است که با مصرف منظم آن می توان به لاغری و تناسب اندام دست یافت و از اندامی زیبا لذت برد. قارچ گانودرما لوسیدوم از قارچ های بسیار شگفت انگیز و معجزه آسایی محسوب می شود که در رنگ های مختلفی همچون قرمز، سفید و زرد روشن در طبیعت یافت می شود. این قارچ گیاهی یکساله است که در مناطق جنگلی رشد می کند و دارای بافتی چوبین است. قارچ گانودرما دارای گونه های مختلفی است که هر گونه متناسب با شرایط خاص به وجود می آید. این قارچ از داروهای گیاهی بسیار تاثیرگذاری است که در طب سنتی چینی بسیار مورد استفاده قرار می گرفته است و در حال حاضر نیز مورد توجه افراد بی شماری می باشد. گانودرما از داروهای گیاهی به شمار می آید که با مصرف آن می توان سلامتی و تندرستی را برای خود به ارمغان آورد.

 قهوه گانودرما با توجه به ترکیبات و خواصی که دارد، بر لاغری و تناسب اندام تاثیر بسیار شگفت انگیزی دارد و موجب افزایش سوخت و ساز در بدن می شود. با استفاده از این قارچ می توان به اندارمی زیبا دست یافت و سلامتی را برای خود به ارمغان آورد. قارچ گانودرما لوسیدوم توسط تولیدکنندگان این گیاه دارویی به شکل پودر، قرص، کپسول و عصاره مایع در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد و هر فرد می تواند با توجه به شرایط خود برای تهیه این محصول اقدام کند.

افزایش سوخت و ساز بدن با قارچ گانودرما

قارچ گانودرما حاوی ترکیبات فعالی است که موجب تاثیرگذاری بر روی سوخت و ساز بدن می شود. با افزایش سوخت و ساز بدن انرژی بیشتری مصرف می شود که مانع تجمع چربی و چاقی می شود. در صورتی که سوخت و ساز بدن به اندازه مطلوبی افزایش داشته باشد، منجر به لاغری خواهد شد. گانودرما موجب می شود تا اکسیژن رسانی بیشتری از طریق خون به سلول های بدن انجام شود و همین امر افزایش سوخت و ساز را در بدن به همراه خواهد داشت.

قارچ گانودرما یک عامل جدید پری‌بیوتیک برای لاغری است

قارچ گانودرما با نام علمی Ganoderma lucidum یک قارچ دارویی است که در طب سنتی چین دارای اثرات درمانی در انواع بیماری‌ها از جمله چاقی قلمداد می‌شود.

تحقیقات گسترده در این مورد نشان داده که عصاره میسلیوم قارچ گانودرما باعث کاهش وزن بدن، التهاب و مقاومت به انسولین در موش‌هایی که رژیم غذایی پرچرب (HFD) تغذیه دارند، می‌شوند. طبق نتایج به دست آمده این عصاره نه تنها دیس‌بیوز روده ناشی از HFD را معکوس می‌کند، بلکه یکپارچگی روده را حفظ کرده و سندروم متابولیک را نیز کاهش می‌دهد.

طبق این تحقیقات پلی‌ساکاریدهای با وزن مولکولی بالای (> 300 کیلو دالتون) جدا شده از عصاره میسلیوم قارچ گانودرما، اثرات ضد چاقی و تعدیل میکروبی مشابه دارند. نتایج حاصل از این آزمایش‌ها نشان می‌دهد که این عصاره می‌تواند به عنوان داروی پربیوتیک به منظور جلوگیری از دیس‌بیوز روده و اختلالات متابولیکی مرتبط با چاقی در افراد دارای اضافه وزن مورد استفاده قرار گیرند.

گانودرما با تعدیل ترکیب میکروبیوتای چه تاثیری در لاغری و کاهش وزن دارد؟

قارچ گانودرما با تعدیل ترکیب میکروبیوتای روده باعث کاهش چاقی در موش‌ها می‌شود. گانودرما دارای طیف گسترده‌ای از ترکیبات تقویت‌کننده‌ی سیستم ایمنی و تعدیل‌کننده و فعال زیستی است. طبق مطالعات انجام شده، تری‌ترپن‌ها و پلی‌ساکاریدهای جدا شده از قارچ گانودرما لوسیدوم سلول‌های چربی را مهار می‌کنند و اثرات هیپوگلیسمی در موش‌های دیابتی دارند. علاوه بر این، پروتئوگلیکان‌های جدا شده از میسلیوم قارچ گانودرما باعث ایجاد فعالیت‌های ضد دیابتی، آنتی هیپرلیپیدمی و آنتی‌اکسیدان می‌شوند.

مهارکننده‌های ACE به عنوان یک داروی موثر برای مهار و درمان بیماری های مرتبط با فشار خون بالا استفاده می‌شوند. اما استفاده از این داروهای شیمیایی دارای عوارض جانبی مانند سرفه ، دیسژوزی(احساس مزه فلز در دهان) و واکنش‌های حساسیتی مختلف است. بنابراین استفاده از مهارکننده‌های بی‌خطر و نسبتا کم هزینه با منشا طبیعی مفید خواهد بود. گزارشاتی که از تحقیقات انجام شده روی انواع قارچ  به دست آمده است نشان می‌دهد که قارچ گانودرما یک مهارکننده‌ی طبیعی ACE است که فشار خون را کاهش می‌دهند.

طبق تحقیقاتی که اخیرا بر روی عصاره‌ی قارچ گانودرما انجام شد، محققان به این نتیجه رسیدند که قارچ گانودرما بر روی کسانی که رژیم غذایی پرچرب دارند بسیار موثر است و به کاهش وزن و چربی، کاهش التهاب و بهبود سطح باکتری‌های خوب روده کمک می‌کند و خطر مقاومت به انسولین را کاهش می‌دهد.

طبق این تحقیقات گانودرما لوسیدوم در وزن کسانی که از رژیم غذایی عادی تغذیه استفاده می‌کنند، تأثیر چندانی ندارد. بنابراین نمی توان از آن به عنوان یک داروی کاهش وزن به طور خاص و به تنهایی نام برد. اما اگر رژیم غذایی مناسب نباشد و یا چاقی در اثر استفاده از داروهای شیمیایی باشد، می‌توان به قارچ گانودرما در این زمینه کاملا اعتماد کرد.

بهترین زمان مصرف قهوه گانودرما برای لاغری |خواص دمنوش قارچ گانودرما |خواص قارچ گانودرما برای پوست

گانودرما و لاغری

مثلا کسانی که به بیماری‌های خود ایمنی مانند لوپوس مبتلا هستند، پس از مدتی در اثر استفاده از هورمون‌ها دچار چاقی و اضافه وزن می‌شوند. در این حالت مصرف قارچ گانودرما از طریق تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن به بیمار کمک می‌کند تا از داروی کمتری مصرف کند و همین امر منجر به کاهش وزن بیمار می‌شود.

در بیمارانی که از اختلالات تیروئیدی رنج می‌برند قارچ گانودرما با بهبود وضعیت هورمونی بدن می‌تواند موجب کاهش وزن در کم کاری تیروئید و افزایش وزن در پرکاری تیروئید شود.

بیماری‌ نارسایی کلیه و ناراحتی‌های قلبی موجب جمع شدن آب اضافی در بدن می‌شوند. در این وضعیت می‌توان با مصرف قارچ گانودرما و بهبود بیماری، با خارج کردن آب اضافی از بدن به کاهش وزن بیمار کمک کرد.

حتی اگر شخص مبتلا به عارضه‌ی خاصی نباشد، قارچ گانودرما می‌تواند در کنار عوامل دیگری مانند رژیم و ورزش، با تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود روند متابولیسم، در کاهش وزن بسیار موثر باشد.

ترکیبات موجود در قارچ گانودرما لوسیدوم

قارچ گانودرما لوسیدوم در ترکیبات خود شامل پلی ساکارید هایی است که به عنوان سم زدایی قوی از آن ها یاد می شود. پلی ساکارید ها به طور طبیعی خاصیت درمانی دارند و موجب تقویت بدن می شوند. همچنین باید اشاره کرد که این ترکیبات به هضم و گوارش کمک می کنند. بهبود عملکرد دستگاه گوارش سبب می شود تا هضم و جذب غذا بهتر صورت گیرد که نتیجه آن لاغری و تناسب اندام خواهد بود. هرچند ترکیبات موجود در قارچ گانودرما خواص و فواید بی شماری برای افراد به همراه دارد ولی ممکن است افرادی به این قارچ حساسیت داشته باشند و به همین جهت توصیه می شود تا در مصرف آن دقت کافی به عمل آید.

دکمه بازگشت به بالا