علم و تکنولوژی

آیفون ۱۴ در کدام کشورها گران‌تر عرضه می‌شود؟

در حالی که سری اپل آیفون 14 قیمت نسل جدید آیفون 13 با همان قیمت عرضه شده در ایالات متحده و چین، در برخی از بازارهای جهان از جمله بریتانیا، استرالیا، ژاپن و آلمان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

افزایش قیمت آیفون 14 نسبت به نسل قبل

در بریتانیا و استرالیا این افزایش قیمت اندکی کمتر از آیفون 13 است. آیفون 14 استاندارد در بریتانیا 849 پوند قیمت دارد که 70 پوند (80 دلار) بیشتر از مدل قبلی خود است. در استرالیا، قیمت آیفون 14 استاندارد 50 دلار استرالیا (33 دلار) افزایش یافته و به قیمت 1399 دلار استرالیا به فروش می رسد. قیمت مدل استاندارد در آلمان و ژاپن افزایش چشمگیری داشته و به ترتیب 100 یورو (100 دلار) و 21000 ین (146 دلار) افزایش یافته است.

آیفون 14 در کدام کشور گرانتر است؟

در همین حال، قیمت آیفون 14 پرو مکس در بریتانیا 150 پوند است (172 دلار) نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

تحلیلگران به سه عامل اصلی افزایش قیمت آیفون 14 در این بازارها اشاره کرده اند: افزایش قیمت تمام شده قطعات، تورم و تغییرات نرخ ارز. به ویژه ین ژاپن و پوند انگلیس اخیرا کاهش بی سابقه ای را در برابر دلار آمریکا تجربه کرده اند. بازارهای ایالات متحده و چین تحت تأثیر افزایش قیمت قرار نگرفتند، زیرا اپل می خواهد تقاضای قوی برای تلفن های جدید را در بزرگترین بازارهای سخت افزاری خود حفظ کند.

یکی دیگر از دستگاه های مهمی که با مشکلات مشابهی روبرو شده است پلی استیشن 5 است. ماه گذشته سونی با اشاره به تورم و تورم، افزایش قیمت کنسول جدید خود را در اتحادیه اروپا، انگلستان، کانادا، استرالیا، مکزیک، ژاپن و چین اعلام کرد. افزایش قیمت قطعات دلیل اصلی این امر است. سونی مانند اپل قیمت محصولات خود را در ایالات متحده حفظ می کند.

مشخص نیست رقبای آیفون مانند سامسونگ گلکسی یا گوگل پیکسل چگونه به افزایش قیمت اپل واکنش نشان خواهند داد. این احتمال وجود دارد که همچنان به افزایش قیمت دستگاه های خود ادامه دهند.

227227

دکمه بازگشت به بالا