علم و تکنولوژی

آینده‌ای سالم برای همه، شعار امسال «روز جهانی پوشش همگانی سلامت»

“روز جهانی بیمه سلامت” هر ساله در 12 دسامبر برگزار می شود.

به گزارش تکنونامه، روز جهانی حفاظت از سلامت قرار است اهمیت ایجاد سیستم مراقبت های بهداشتی قوی و انعطاف پذیر را در سراسر جهان ترویج دهد. دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه برای رشد جهانی بسیار مهم است. در عین حال در این روز جهانی بر نابرابری نظام سلامت عمومی در همه کشورها تاکید می شود.نابرابری.

در 12 دسامبر 2012، مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن کشورها را تشویق می‌کرد تا در تلاش‌های خود برای حفظ سلامت همگانی (UHC) پیشروی کنند. هر کس، صرف نظر از اینکه متعلق به چه کشوری است، باید به مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه دسترسی داشته باشد، که این هدف کلیدی برای توسعه جهانی است.

در سال 2017، سازمان ملل متحد 12 دسامبر را به عنوان روز جهانی بیمه سلامت نامگذاری کرد. هر ساله در این روز، آگاهی در مورد دستاوردهای تاکنون در زمینه مدیریت سلامت همگانی از جمله اینکه هنوز بخش بزرگی از جمعیت جهان به مراقبت های بهداشتی دسترسی ندارند، افزایش می یابد.

مشکلات مراقبت های بهداشتی همگانی همه را در جهان تحت تاثیر قرار می دهد و اکنون بیش از هر زمان دیگری ارزیابی وضعیت و شناسایی کاستی های سیستم های مراقبت بهداشتی کشورهای مختلف بسیار مهم است. شیوع بیماری کووید-19، امکانات بهداشتی جهان را در معرض آزمایش قرار داده است. پیشرفت مستمر و مشهود به سوی جهانی عادلانه و سالم هدف روز جهانی مدیریت سلامت است.

به گزارش اخبار خارجی، در 18 آوریل، سازمان ملل متحد اعلام کرد که شعار روز جهانی بیمه سلامت در سال 2022 “جهانی که می خواهیم بسازیم: آینده ای سالم برای همه” است. این شعار بر اهمیت برابری، اعتماد، محیط زیست سالم، سرمایه گذاری و مسئولیت برای ایجاد یک نظام سلامت قوی تاکید دارد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا