علم و تکنولوژی

اثرات مثبت بازگشایی مدارس در ایجاد سبک زندگی سالم برای کودکان و نوجوانان

روانشناسی

داده های این مطالعه نشان می دهد که در صورت بازگشایی مدرسه ، نوجوانان از یک الگوی خواب منظم ، مناسب و توصیه شده برخوردار خواهند بود.

به گزارش تکنونامه ، بازگشایی مدارس ممکن است تأثیر مثبت ناخواسته ای بر سبک زندگی دانش آموزان داشته باشد ، زیرا مطالعات جدید نشان داده است که در صورت بازگشایی مدارس ، بسیاری از نوجوانان طبق توصیه به خواب می روند.

محققان می گویند داشتن عادات خواب بهتر می تواند به کاهش استرس نوجوانان کمک کرده و توانایی آنها را برای مقابله با موقعیت های مهم زندگی بهبود بخشد.

یافته های نمایش نشان می دهد که حذف رفت و آمد صبحگاهی ، تأخیر در شروع کار و لغو فعالیت های فوق برنامه در مدرسه باعث می شود که نوجوانان از “سرعت بیولوژیکی کند” یا یک تمایل طبیعی برای دیر بیدار شدن و شب خوابیدن پیروی کنند.

بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی کودک و نوجوان ، دو نوجوان کانادایی سال گذشته در زمان های مختلف در زمان شیوع کووید -19 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند ، گروه اول از 15 ژانویه تا 13 مارس و گروه دوم از 15 مه تا مه 30
محققان دریافتند که در زمان شیوع ویروس کرونا ، نوجوانان حدود دو ساعت بعد از خواب بیدار شده و به خواب رفتند.

به گفته یکی از محققان ، مدت زمان خواب کوتاه تر و سطوح بالاتر استرس مربوط به خواب با سطح استرس بیشتر مرتبط است ، در حالی که خواب طولانی تر و سطوح پایین استرس مربوط به خواب با کاهش استرس مرتبط است.

پایان پیام

دکمه بازگشت به بالا