عمومی

احتمال سفر یک مقام صهیونیست به ریاض همراه جو بایدن

مشاور سیاسی بازپرس عربستان سعودی امروز اعلام کرد که این کشور امکان صدور مجوزهای لازم برای نشست سه جانبه مقامات آمریکایی، سعودی و اسرائیلی در سفر بایدن به منطقه و فراتر از آن را متوقف کرده است.

به گزارش تکنونامه، روزنامه یدیعوت آحرونوت به نقل از مشاور سیاسی محمد بن سلمان نوشت که نشست سه جانبه مقامات آمریکایی، سعودی و اسرائیلی ارتباط مستقیمی با موفقیت سفر بایدن به خاورمیانه به ویژه ریاض داشته است.

این روزنامه در بیانیه ای نوشت: در صورت موفقیت آمیز بودن سفر بایدن به منطقه، امکان برگزاری نشست سه جانبه از دیدگاه این مقام سعودی بعید به نظر می رسد و طرف های سه جانبه وضعیت را به گونه دیگری بررسی می کنند. با توجه به خود شما

در بخشی دیگر از این گزارش آمده است در صورت برگزاری این نشست سه جانبه، دیدگاه بایدن که در عربستان خوش رفتار نبود و انتقاد وی از تغییر دیدگاه عربستان است. عربستان پس از بحران نفت، تغییر خواهد کرد.

یدیعوت آحرونوت می گوید که این نشست سه جانبه قطعا انتقادات نسل قدیمی تر از بن سلمان را بیشتر خواهد کرد، نه شما و هم محافظه کاران سعودی.

قرار است بایدن سیزدهم ماه جاری وارد سرزمین های اشغالی شود و سپس مستقیماً به عربستان سعودی سفر کند. یدیعوت آحارونوت اعلام کرده است که مذاکرات بین دولت آمریکا و عربستان سعودی در جریان است و احتمال همراهی سه مقام بلندپایه اسرائیلی رئیس جمهور آمریکا در ریاض در دست بررسی است. این سه رهبر اسرائیل عبارتند از عیال هولاتا، رئیس شورای امنیت داخلی، دیوید بارنیا، رهبر موساد، یا آلون آشویز، مدیر وزارت خارجه اسرائیل. البته این روزنامه ضمن طرح این موضوع گفته است که ارزیابی ها حاکی از آن است که احتمال موفقیت این وضعیت بسیار ضعیف است.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا