علم و تکنولوژی

احتیاط های تغذیه‌ای برای مبتلایان به مشکلات کبدی

یک راه مهم و موثر برای کنترل آسیب کبدی در افراد مبتلا به هپاتیت، پیروی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل است.

به گزارش تکنونامه، این رژیم باید شامل لبنیات کم چرب یا بدون چربی، میوه ها و سبزیجات زیاد، منابع خوب چربی مانند مغزها و دانه ها، روغن زیتون، غلات کامل مانند جو، برنج قهوه ای، بلغور جو دوسر و کم چرب باشد. . پروتئین های چربی شامل سفیده تخم مرغ، مرغ، لوبیا و ماهی است.

افراد مبتلا به هپاتیت باید یک رژیم غذایی پر فیبر، پروتئین و پروتئین بالا در روز همراه با میوه ها و سبزیجات مصرف کنند. توجه به وزن بیشتر نیز ضروری است. بنابراین نوشیدن حدود 10 لیوان آب در روز برای افراد مبتلا به هپاتیت بسیار مهم است.

افراد مبتلا به هپاتیت باید بدانند که خوردن غذاهای ناسالم می تواند آسیب کبدی را بدتر کند.

خوردن یک رژیم غذایی پرکالری و پرچرب به افزایش وزن کمک می کند. این افزایش وزن منجر به تجمع چربی در کبد می شود. چربی در کبد خطرات بسیاری برای سلامتی از جمله کبد و سیروز دارد.

بنابراین افراد مبتلا به این بیماری باید از چربی های اشباع شده مانند خامه، کره، گوشت های چرب، سرخ کردنی ها و لبنیات پرچرب و شیرینی ها و مواد قندی مانند نوشابه، کیک، نان و غلات استفاده کنند و تهیه کنند و علاوه بر آن. ، از مصرف غذاهای شور خودداری کنید.

غذاهای فرآوری شده یکی از مواردی است که افراد مبتلا به هپاتیت باید از خوردن آن جدا خودداری کنند.

به گزارش NDTV، از دیگر اقدامات احتیاطی در این بیماران می توان به شستن صحیح گوشت، سبزیجات و میوه ها و حذف باقی مانده های مضر مواد غذایی اشاره کرد. شستن دست ها قبل و بعد از هر وعده غذایی نیز مهم است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا