علم و تکنولوژی

اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از اختصاص 5 هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون قیمت خدمات پرستاری خبر داد و گفت: بسته خدمات پرستاری نیز مشخص شده است.

به گزارش تکنونامه، دکتر بهروز رحیمی در جلسه بررسی و جمع بندی نرخ مالیات خدمات پرستاری در جمع معاونت پزشکی و پرستاری وزارت بهداشت گفت: هویت بخشیدن به پرستاری مشکلی اساسی است که باید با اجرای نظام پرستاری شناخته شود. خدمات نرخ مالیات در سال 1401.” سال ها قانون نرخ مالیات بر خدمات پرستاری در پس زمینه باقی ماند. بیش از 14 سال است که قانون حق الزحمه پرستاران پس از تصویب آن که در دولت مردمی دکتر به اجرا درآمد، اجرا نمی شود.

وی افزود: معاونت مدیریت و توسعه منابع وزارت بهداشت تجمیع قوانین و مقررات موجود را نه تنها در حوزه پرستاری بلکه در سایر حوزه های مرتبط با خدمات عمومی و کارکنان نظام سلامت و به طور مستقیم تایید کرد. همراه با قوانین و مقررات و نیز تامین بودجه مورد نیاز برای اجرا

آقای رحیمی با اشاره به قانون نرخ مالیات بر خدمات پرستاری و نحوه اجرای آن گفت: در حال حاضر 5000 میلیارد تومان برای اجرای این قانون اختصاص یافته و بسته های خدمات پرستاری مشخص شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه تلاش ما بر این است که وزارت بهداشت به عنوان ارائه دهنده خدمات و بیمه گر به عنوان خریدار خدمات است، گفت: در نهایت باید به بیمه سلامت که از بیمه مالیات می گیرد پرداخت کنیم. باید از سال دوم اجرا اجرا شود.

رحیمی با اشاره به اهمیت نوع عملکرد قانون نرخ خدمات پرستاری در پرداخت به پرستاران خاطرنشان کرد: این قانون مبتنی بر رعایت مجموعه خدمات پرستاری است و عملکرد پرستار مبنای پرداخت وی خواهد بود. .

به گزارش وبدا، وی در پایان گفت: با هدایت مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، زیرساخت تعرفه خدمات پرستاری در سامانه HIS بیمارستان تعیین شده و در حال انجام است. اجرا شد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا