علم و تکنولوژی

اختلالی که می‌تواند پیش‌زمینه آلزایمر باشد

نتایج مطالعات ویژه نشان می دهد که اکثر مردم از علائم اصلی آلزایمر آگاه نیستند.

به گزارش تکنونامه، اکثر مردم با اصطلاح “اختلال فکری جزئی” آشنا نیستند.

یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که بیش از 80 درصد آمریکایی ها از این اختلال بی اطلاع هستند، در حالی که آمارهای ملی نشان می دهد که حدود 18 درصد از افراد بالای 60 سال ممکن است به این اختلال مبتلا شوند که می تواند منجر به بیماری آلزایمر شود.

اختلال شناختی خفیف مرحله اولیه از دست دادن حافظه یا سایر توانایی های شناختی مانند زبان یا ادراک بصری است. علائم این اختلال می تواند آنقدر شدید باشد که توسط بیمار و دیگران متوجه شود، اما به اندازه ای خفیف باشد که فرد آسیب دیده بتواند توانایی انجام بیشتر فعالیت های روزانه را حفظ کند.

بسیاری از مردم این اختلال را با روند طبیعی پیری اشتباه می گیرند، اگرچه متفاوت است. بر اساس تحقیقات، حدود یک سوم از افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف در عرض پنج سال به بیماری آلزایمر مبتلا خواهند شد.

بسته به نوع اختلال، افراد ممکن است در به خاطر سپردن مکالمات، ردیابی مسائل، ردیابی افکار خود در حین مکالمات یا تکمیل کارهای روزانه مانند پرداخت قبوض مشکل داشته باشند.

برای درک بهتر، تشخیص و درمان ناتوانی های شناختی جزئی در ایالات متحده، انجمن آلزایمر بیش از 2400 بزرگسال و 801 پزشک مراقبت های اولیه را مورد بررسی قرار داد. بیش از 80 درصد از شرکت کنندگان در ابتدا با این اختلال آشنا نبودند.

اما زمانی که اطلاعاتی در مورد این اختلال دریافت می کنند، بیش از 40 درصد نگران احتمال ابتلا به بیماری در آینده هستند.

به گزارش CNN، این مطالعه همچنین نشان می دهد که در شرایط فعلی، اکثر پزشکان مراقبت های اولیه در تشخیص اختلالات شناختی خفیف در فرآیندهای طبیعی سالمندان با مشکل مواجه هستند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا