علم و تکنولوژی

اختیار حضور دانش‌آموزان در مدارس به استان‌ها واگذار شده است

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای ملی با بیان اینکه دانش‌آموزان باید در محیط‌های کرونا در کشور تحصیل کنند، گفت: حال یا غیرفعال: دانش‌آموزان واجد شرایط ثبت‌نام به‌صورت مستقل یا در برنامه و افراد مرتبط هستند. که مقر آن در استان است، بر اساس وضعیت استان خود، وضعیت کرونا را مشاهده کردند و در این مورد تصمیم گرفتند.

حسینعلی شهریاری در گفت وگو با تکنونامه، درباره فعالیت مدارس و نحوه سر کلاس رفتن دانش آموزان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: به ستاد مبارزه با کرونا استان ها اختیار تصمیم گیری در این خصوص داده شده است. به عنوان مثال، دانشجویان سیستان و بلوچستان اکنون در حال تحصیل غیرحضوری هستند. بنابراین دولت استانی حق خودآموزی یا کمبود دارد، کادر فنی و ستادهای مربوطه در استان ها بسته به وضعیت استان خود، وضعیت شبانه را رصد و در این مورد تصمیم گیری می کنند. می گوید همه مدارس باید حضوری فعال باشند.

وی افزود: در تهران تا جایی که اطلاع دارم هیچ اجباری برای حضور دانش آموزان در مدرسه وجود ندارد و امکان حضور دانش آموزان در کلاس ها به صورت غیرحضوری وجود دارد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای ملی گفت: متأسفانه وضعیت فعلی در کشور در منطقه آمیکرون خوب نیست. پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت اغلب در این مورد رعایت نمی‌شود، اما متأسفانه در بسیاری از موارد تجمعات برگزار می‌شود. بنابراین مردم باید به توصیه ها و پروتکل ها توجه کنند. مثلاً سعی کنید در جلسات شرکت نکنید یا اگر مجبور به ماندن هستند، مخصوصاً در مکانی با سقف، حتماً از دو ماسک استفاده کنید، فاصله را رعایت کنید، از تردد غیر ضروری خودداری کنید و از سالن ها و رستوران ها بازدید کنید. به دلیل زمان کوتاهی که فرد ماسک را از صورت برمی دارد، این امکان وجود دارد که ویروس افراد زیادی را در آن محیط آلوده کند.

وی افزود: از سوی دیگر بسیار مهم است که واکسن رایج تری تهیه شود و اگر صدمه نبیند و اگر صدمه نزند و اگر صدمه نبیند و اگر صدمه نبیند و اگر صدمه نبیند. و اگر صدمه نبیند، و اگر صدمه نبیند، و اگر صدمه نبیند، و اگر صدمه نبیند، و اگر صدمه نبیند، و اگر صدمه نبیند، و اگر درد نداشته باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا