علم و تکنولوژی

ادامه روند صعودی کرونا در کشور/ انتقاد از آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌ها

رئیس اداره بیماری‌های واگیر بیمارستان امام خمینی (ره) با اشاره به روند رو به افزایش ازدحام جمعیت در کشور، از تایید آموزش عالی در مدارس و دانشگاه‌ها با وجود شیوع ژنتیک آمیکرون با شیوع فراوان انتقاد کرد و گفت. : با این حال، نمی دانم چرا مسئولان این موضوع را از دست ندادند.

دکتر حمید عمادی کوچک در گفت وگو با تکنونامه وی با اشاره به اینکه جهش آموویروس در ویروس کووید 19 خفیف و نگران کننده است، گفت: البته تا جایی که درگیری و مرگ و میر جدی در جهش دلتا رخ می دهد، به اندازه ویروس هپاتیت B نگران این جهش جدید نیستیم.

او گفت: «این نشان دهنده اهمیت واکسیناسیون است. زیرا کسانی که واکسینه شده اند خطر مرگ و خطر بیماری عروق بیماری کرونا قلب را تجربه نمی کنند.

وی افزود: در سویه های دلتا معمولاً دو هفته قرنطینه اعلام می کنیم؛ اما به دلیل اینکه آمیکرون یک بیماری نسبتاً خفیف است، طبق مقالات موجود قرنطینه 5 روزه را نیز توصیه می کنیم که پس از این مدت فرد مبتلا نشود. ، به جای پنج روز، احتمالا موارد بیشتر.

وی گفت: پیش‌بینی شیوع کرونا در روزهای آینده اشتباه است، اما فکر می‌کنیم به دلیل اینکه آمار روزانه در حال افزایش است و در اوج اوج قرار داریم، تا دو هفته آینده به ششمین اوج خواهیم رسید. .

این فوق تخصص بیماری های واگیر بیان کرد: در حال حاضر حدود 200 نفر در بیمارستان امام خمینی بستری هستند. در حالی که در قله پنجم تا دلتا به 500 تخت رسیدیم. این نشان دهنده توانایی بیمار در پذیرش است، اما باید بدانیم که کادر پزشکی واقعا خسته هستند.

وی در خصوص در دسترس بودن بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: تخت های آی سی یو کافی نیست که به دلیل کمبود نیست، اما همکاران هنوز تصمیمی برای واگذاری این حمایت ها به کرونا ندارند. به طور کلی در حال حاضر کمبود دارو، تخت، اکسیژن و تجهیزات وجود ندارد.

عمادی با انتقاد از بازگشایی این مدرسه گفت: این اشتباه است که مسئولان وزارت آموزش و پرورش و ورزش باید پذیرش و امتحان بدهند. چوب این مشکل را می خوریم و دوباره می خوریم. با این حال، نمی دانم چرا مسئولان این موضوع را از دست ندادند.

وی گفت: تزریق واکسن برای زنان باردار بسیار مهم است زیرا از جفت به جنین می رسد و نوزاد نسبتاً ایمن است. بیش از یک سال است که واکسیناسیون های مختلف انجام می شود و اگر قرار باشد واکسیناسیون در جایی روی جنین تاثیر بگذارد، سر و صدای زیادی به راه می افتد. واکسن 19 هنوز هیچ اثر نامطلوبی بر زنان باردار نداشته است. سویه آمیکرون کودکان را بیش از هر جهش دیگری تحت تاثیر قرار می دهد و ما باید کاری کنیم که قرار گرفتن در معرض کودکان واکسینه نشده را کاهش دهیم. یکی از اقدامات مناسب واکسیناسیون زنان باردار است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا