عمومی

ادعای سنتکام درباره رهگیری پهپادهای یمنی

فرماندهی مرکزی آمریکا پس از بیانیه فرمانده نیروهای مسلح یمن درباره عملیات علیه کشتی‌های آمریکایی و رژیم صهیونیستی در خلیج عدن، مدعی شد که چند پهپاد ارتش یمن را هدف قرار داده است.

به گزارش تکنونامه، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بامداد امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای مدعی شد که با سه پهپادی که  از مناطق تحت کنترل جنبش انصارالله در یمن بر فراز خلیج عدن و دریای سرخ به پرواز درآمدند، بدون هیچ خسارت یا تلفاتی مقابله کرد.

همچنین سنتکام مدعی شد که چهارشنبه هشت پهپاد را در مناطق تحت کنترل ارتش یمن هدف قرار داده و منهدم کرده است.

نیروهای مسلح یمن روز چهارشنبه از اجرای چهار عملیات علیه کشتی‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا در خلیج عدن خبر داد، سنتکام نیز مدعی شد که موشک بالستیکی را که علیه یکی از کشتی‌هایش در خلیج عدن موسوم به «YORKTOWN» شلیک شده بود، رهگیری و منهدم کرد.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این رابطه تاکید کرد: هدف‌گیری چهار کشتی در راستای پشتیبانی از ملت فلسطین و پاسخ به عملیات‌های آمریکا و انگلیس علیه یمن انجام شد و در این عملیات ناو جنگی آمریکا یکی از کشتی‌های مورد هدف بود.

او همچنین تاکید کرد: عملیات ما در دریای سرخ، دریای عرب و اقیانوس هند تا پایان تجاوزات و لغو محاصره غزه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا