علم و تکنولوژی

ادعای کره شمالی در مورد منشاء کرونا در این کشور

پیونگ یانگ بالن های ارسال شده از کره جنوبی را عامل شیوع کرونا در کره بیوه می داند.

به گزارش تکنونامه، کره جنوبی امروز (جمعه) اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا در این کشور با شیوع این بیماری آغاز شد و در اثر تماس با بالن های ارسالی از کره جنوبی به این کشور آلوده شد.

پیش از این مقامات پیونگ یانگ به شهروندان کره ای توصیه کرده بودند که از طریق فرزندان خود به ویروس کرونا مبتلا شوند.بالون های آلوده به کرونا از کره جنوبی ارسال شده است.

در سال‌های اخیر، کره شمالی بارها از توزیع اعلامیه‌ها ابراز خشم کرده است.

با این حال، مقامات کره جنوبی احتمال ارسال بالون به کره را رد کرده اند. عفونت کرونا.

با این حال، رسانه های دولتی کره به نقل از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های این کشور گزارش دادند که نمونه هایی از ویروس کرونا در شهر “ایفو” در نزدیکی مرز جنوب شرقی این کشور پیدا شده است.

بر اساس اعلام آنها، یک سرباز 18 ساله و یک پسر 5 ساله در اوایل فروردین ماه پس از تماس با “اشیاء مشکوک” در شهر به ویروس کرونا مبتلا شدند.

مقامات بهداشتی کره جنوبی در یک دستور “اضطراری” خواستار تحویل اتباع این کشور شدند.اشیاء مشکوک را به مقامات مربوطه معدوم کنند.

با این حال، در این گزارش ها اشاره ای به اشیاء مشکوک نشده است و دولت کره جنوبی پیش از این تبلیغات علیه رهبران کره را با استفاده از اعلامیه در مرزهای دو کشور ممنوع کرده است.

برخی تحلیلگران بر این باورند که کره با بروشورها یا اشیاء دیگری که توسط بالن ها به داخل کشور ارسال می شود، در تلاش است تا شهروندان خود را متقاعد کند که ویروس کرونا در این کشور در حال انتشار است.

به گزارش اخبار اروپایی، پس از اختلافی مبنی بر عاری بودن این کشور از ویروس کرونا، کره شمالی پس از گذشت بیش از دو سال، سرانجام در 12 می امسال وارد بحران کووید-19 شد.

بر اساس گزارش رسانه های کره ای، از زمان شیوع بیماری عروق ویروس کرونا قلب در این کشور، حدود 73 نفر جان خود را از دست داده اند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا