علم و تکنولوژی

ادعای یک کارشناس امنیت سایبری ؛ فیلترینگ پیشگیرانه برای بی اثر شدن تهدید هکر های «انانیموس»

به گزارش تکنونامه، امروز زمزمه هایی مبنی بر احتمال هک شدن سایت های مهم کشور توسط یک گروه هکر بین المللی به نام Anonymous به گوش می رسد که مرکز ملی فضای مجازی این ادعا را قویا تکذیب کرد. در روزهای اخیر برخی از سایت ها به طور موقت از دسترس خارج شده اند، اما زمان توقف آنها طولانی نیست. از بانک مرکزی گرفته تا خبرگزاری ها و سایت های بانک ها و برخی نهادهای دولتی.

کارشناسان امنیت اینترنت مدعی هستند با فیلتر کردن این اپلیکیشن های محبوب با هکرهای ناشناس مقابله می کنند!

اما آیا گروه هکر موفق به هک سایت ایرانی شده است؟ کارشناسان امنیت اینترنت در این باره با تکنونامه گفت‌وگو کردند، وارداسبی معتقد است در مجموع دسترسی به اطلاعات صورت نگرفته است و دو سه مورد مانند یکی از دانشگاه آزاد کشور (یزد) داده‌های قدیمی و یکی از رسانه‌های کشور وجود دارد. اینکه نرم افزار کوچکی است که به آن دسترسی دارند و کل ماجرا روانی و رسانه ای این معضل است که متاسفانه تاکنون حل نشده است تا فضای روانی آن کاهش یابد.

کارشناسان امنیت اینترنت مدعی هستند با فیلتر کردن این اپلیکیشن های محبوب با هکرهای ناشناس مقابله می کنند!

این کارشناس امنیت سایبری در ادامه سخنان خود گفت: هیچ سایتی به هیچ وجه آسیب ندیده است، یعنی اگر سایتی هک شد و اطلاعات آن لو رفت باید منتشر شود؛ هک عموماً برای باج گیری است که اطلاعات منتشر نمی شود. یا برای نیازهای خودخواسته ای که فورا منتشر می شود. اما طی 10 روز گذشته که درگیر زیرساخت ها هستیم، هیچ اطلاعاتی مبنی بر هک شدن وب سایت منتشر نشده است. گروه هکر ناشناس پس از یک تا دو دقیقه دوباره در دسترس است، بنابراین هیچ هکی انجام نشده است.

اما قسمت مهم اظهارات کارشناس اینترنت در مورد روش حمله ناخواسته است نام ببرید. ທ່ານກ່າວວ່າມັນເປັນພື້ນຖານຂອງຄື້ນໃຫມ່ຂອງການກັ່ນຕອງໃນປະເທດ, ແລະອາດຈະເປັນເກມທີ່ນິຍົມຫຼາຍຫຼືຄໍາຮ້ອງສະຫມັກທີ່ນິຍົມແລະຕົວທ່ອງເວັບໄດ້ຖືກເພີ່ມເຂົ້າໃນບັນຊີລາຍຊື່ການກັ່ນຕອງສໍາລັບເຫດຜົນນີ້: “ທີ່ຊັດເຈນກວ່ານັ້ນ, ການໂຈມຕີທີ່ດໍາເນີນຈາກການຕິດເຊື້ອ. ອຸປະກອນສາມາດເປັນແອັບພລິເຄຊັນເກມ, ເຊິ່ງຖືກຕິດຕັ້ງໂດຍຜູ້ໃຊ້ຫຼາຍລ້ານຄົນ, ແລະສົມມຸດວ່າແຮກເກີຈະສົ່ງຄໍາສັ່ງໃຫ້ພວກເຂົາເປີດເວັບໄຊທ໌, ຕົວຢ່າງ, ແລະແນ່ນອນວ່າການບໍລິການແລະໂຄງສ້າງພື້ນຖານຂອງເວັບໄຊທ໌ໃນຄໍາຖາມ, ເຊິ່ງຄວນຈະຕອບສະຫນອງຜູ້ໃຊ້ຫຼາຍຮ້ອຍພັນຄົນ. ປະຈໍາວັນແລະອີງຕາມການຄາດຄະເນ, ທັນທີທັນໃດກັບ 50 ລ້ານຄໍາຮ້ອງຂໍແມ່ນໄດ້ພົບ, ແລະເປັນຜົນມາຈາກ, ເຄື່ອງແມ່ຂ່າຍແລະການບໍລິການຂອງຕົນບໍ່ມີພະລັງງານທີ່ຈະຕອບສະຫນອງຕໍ່ປະລິມານການຮ້ອງຂໍນີ້ແລະການປະຕິບັດແມ່ນບໍ່ມີຂອບເຂດ. ຈົນກ່ວາການກວດພົບການໂຈມຕີນີ້, ມັນອາດຈະໃຊ້ເວລາຫ້າຫາ 10 ນາທີເຖິງຫນຶ່ງຊົ່ວໂມງດ້ວຍຕົວມັນເອງ.

وارداسبی برای روشن شدن دلیل این مثال را بیان کرد: روزی که نتایج کنکور اعلام می شود، مکان در دسترس نیست یا محل هدفمندی یارانه ها که برای بار اول موجود نیست یا ثبت نام خودرو از جمله مصادیق آن است. که می توان برای این مشکل استفاده کرد.

4141

دکمه بازگشت به بالا