علم و تکنولوژی

ارتباط کرونا و سلامت روده

متخصصان انگلیسی در بررسی بیماری های ژنتیکی به این نتیجه رسیده اند که بیماران Covid-19 دارای مشکلات میکروبی هستند.

به گزارش تکنونامه ، دکتر تیم اسپکتور ، متخصص مطالعات اپیدمیولوژیک ، معتقد است که “میکرو فلورا” روده در بیماران مبتلا به Covid-19 شدید معیوب است و برعکس ، وضعیت میکروارگانیسم های انسانی می تواند از ویروس کرونا و سایر بیماری ها جلوگیری کند.

میکرو فلور روده حاوی میکروارگانیسم هایی در روده است که نقش مهمی در تنظیم میزان هضم غذا دارند.

وی معتقد است که پرهیز طولانی مدت برای میکرو فلورا در معده مفید است و به طور کلی مقاومت در برابر بیماری را افزایش می دهد.

وی معتقد است که یک وعده غذایی سنتی آمریکایی با شش وعده در روز باید فراموش شود و دو وعده اصلی صبحانه و شام باید حداقل 12 ساعت از یکدیگر فاصله داشته باشند.

شواهد اخیر ارتباط بین عفونت Covid 19 و وضعیت میکروبی روده را نشان می دهد. این به دلیل چندین عامل است که بر شدت بیماری تأثیر می گذارد.

با توجه به اینکه دستگاه روده با سیستم ایمنی بدن ، شرایط التهابی و توانایی به چالش کشیدن عوامل بیماری زا مرتبط است ، میکروبیوم های روده نیز می توانند در اثرات ویروسی نقش داشته باشند. بنابراین ، از پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها برای کاهش عفونت های تنفسی استفاده می شود.

محققان دریافته اند که افزایش تعداد میکروارگانیسم های مثبت در روده ممکن است در پاسخ به کوید تأثیر بگذارد. میکروارگانیسم های روده همچنین اسیدهای چرب زنجیره کوتاه را که کل بدن را تحت تأثیر قرار می دهد ، تجزیه می کنند.

“Pledgetimes آنلاین” گزارش می دهد: “بنابراین ، محققان بر این باورند که ترکیب میکروبیوم در روده با پروبیوتیک ها ممکن است ابزاری باشد که به بدن در مبارزه با Covid 19 کمک می کند.” میکروبیوم روده ممکن است در پاسخ سیستم ایمنی بدن به Covid-19 نقش داشته باشد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا