عمومی

اردوغان از بازگشت کارمندان سفارت ترکیه در کابل خبر داد

سفارت ترکیه امروز (یکشنبه) گفت که کارکنان موقت سفارت ترکیه در فرودگاه کابل به سفارت ترکیه در کابل پایتخت بازگشتند.

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از سفر به بوسنی ، هرزگوین و مونته نگرو در جمع خبرنگاران گفت: “دو هفته پیش ، کارکنان سفارت ما موقتاً در فرودگاه کابل مستقر شده بودند.” روز گذشته ، آنها به ساختمان خود در مرکز پایتخت کابل بازگشتند و در آنجا به کار خود ادامه دادند. برنامه حفظ حضور دیپلماتیک در افغانستان است.

وی گفت تنها خواسته ترکیه برای افغانستان ایجاد ثبات فوری در این کشور است.

به گزارش اسپوتنیک ، رئیس جمهور ترکیه گفت: “ما آماده ارائه همه نوع کمک در این زمینه هستیم.” کافی است افغانهای حاضر در افغانستان نیز همین رویکرد را اتخاذ کنند.

اردوغان با اشاره به اینکه همه گزینه ها برای موقعیت های مختلف (از جمله کارکنان سفارت در کابل) روی میز است ، گفت: “اولویت ما ایمنی کارکنان کشور است.”

رئیس جمهور ترکیه گفت که با توجه به اداره کشور توسط طالبان و تشکیل دولت توسط این نهاد ، باید وضعیت کنونی این کشور را به دقت زیر نظر داشت. ترکیه 20 سال است که از هر نظر به افغانستان کمک می کند. تنها درد ما سازماندهی هرچه سریعتر افغانستان است. مردم افغانستان دیگر نمی توانند این بار را تحمل کنند. ما آماده کمک به وحدت و یکپارچگی افغانستان هستیم. کافی است افغانستان در این مورد از ما سوال کند.

پایان پیام

دکمه بازگشت به بالا