علم و تکنولوژی

ارقام نجومی سرمایه‌گذاری چین بر روی توسعه علمی

طبق اخبار اخبار آنلاینجاه طلبی ها و اتکای چین به علم و فناوری تحت رهبری بیستمین کنگره حزب کمونیست چین در پکن در روز یکشنبه به پایان رسید.

بیشتر بخوانید:

فیلم | درخشان ترین پرتو پرتو گاما یک کهکشان دور را روشن کرده است!

شکست پروژه ای که وزارت ارتباطات گفت دولت روحانی نمی داند!

آقای شی جین پینگ در این نشست که هر 5 سال یک بار برگزار می‌شود، گفت که کشورش باید علم و فناوری را بپذیرد. “

وی روز یکشنبه برای سومین دوره دبیرکلی این حزب پذیرفته شد. یک نهاد تصمیم گیری به نام دفتر سیاسی تعدادی از اعضایی را پذیرفته است که در انجام کارهای علمی یا فنی دارای صلاحیت یا تجربه باشند. 6 نفر از 25 عضو در حال حاضر دارای سابقه علمی هستند، در حالی که تنها یکی از دفاتر سیاسی قبلی است.

تحلیلگران می گویند سرمایه گذاری چین در علم و فناوری احتمالا ادامه خواهد داشت.

در سال 2021، چین 2.8 تریلیون یوان (386 میلیارد دلار آمریکا) را برای تحقیق و توسعه هزینه خواهد کرد که 2.4 درصد از کل تولید داخلی (GDP) را تشکیل می دهد که معیاری برای قدرت تحقیق و توسعه است.

برنامه 5 ساله گذشته این کشور افزایش بیش از 7 درصدی هر سال از سال 2020 تا 2025 را هدف قرار داده است. اگر این روند تا سال 2035 ادامه یابد، قدرت تحقیق و توسعه چین ممکن است برابر با میانگین کشورهای عضو این کشور باشد. سازمان همکاری های اقتصادی

با این حال، رشد تولید ناخالص داخلی کمتر از هدف چین در سال جاری ممکن است به این معنی باشد که مشاغل راه دشواری برای افزایش سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه خواهند داشت.

227227

دکمه بازگشت به بالا