علم و تکنولوژی

استخراج بیت‌کوین چقدر انرژی‌بر است؟

یکی از بحث های اصلی علیه بیت کوین، میزان انرژی مورد نیاز برای استخراج بلاک های جدید این ارز دیجیتال است. نهادهای نظارتی سخت کار می کنند تا مصرف انرژی بلاک چین های اثبات کار (PoW) را محدود کرده و اثرات زیست محیطی آنها را کاهش دهند. با این حال، آخرین یافته ها در این زمینه نشان می دهد که مصرف انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین تنها بخش کوچکی از مصرف انرژی جهانی است.

به گزارش بیت کوینیست، شورای استخراج بیت کوین (BMC) تخمین می زند که مصرف انرژی بیت کوین تنها 0.16 درصد از کل تولید انرژی در جهان است. این سازمان که مالک 51 شرکت بزرگ معدنی جهان است، این آمار را در گزارش سه ماهه سوم خود منتشر کرده است. با این حال، این گزارش همچنین نشان می دهد که مصرف برق پادشاه ارزهای دیجیتال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

سایر جزئیات گزارش سه ماهه سوم BMC

در 18 اکتبر، BMC نتایج تجزیه و تحلیل و تحقیق در مورد انرژی مورد استفاده در استخراج بیت کوین را منتشر کرد. ماینرهای این ارز دیجیتال امکان انجام تراکنش ها را در شبکه غیرمتمرکز آن ارائه می دهند.

مایکل سیلور، موسس BMC در این ویدئو توضیح داد که مصرف برق بیت کوین در مقایسه با مصرف برق جهان بسیار کم است. او گفت که میزان انرژی مصرف شده برای استخراج ارز دیجیتال شماره یک جهان تنها 0.16 درصد کل برق جهان است.

بر اساس تحقیقات این سازمان، شبکه بیت کوین سالانه 266 تراوات ساعت برق مصرف می کند، در حالی که مصرف برق جهانی 165317 تراوات ساعت در سال است. این بدان معناست که مصرف انرژی شبکه ارزهای دیجیتال پیشرو در جهان تأثیر بسیار کمی بر گرمایش جهانی دارد.

پولمدیرعامل سابق Microstrategy همچنین اعلام کرد که 59.4 درصد از انرژی مورد نیاز شبکه بیت کوین از منابع تجدیدپذیر تامین می شود. این امر باعث می شود این ارز دیجیتال پیشرو در صنعت بلاک چین مبتنی بر PoW باشد.

استخراج بیت کوین چقدر انرژی دارد؟

انتشار گازهای گلخانه ای بیت کوین نزدیک به صفر است

BMC همچنین اعلام کرد که استخراج بیت کوین تنها 0.1 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهد. ماینرهای این ارز دیجیتال مدت هاست که مورد انتقاد فعالان محیط زیست قرار گرفته اند. آنها می گویند که مصرف بیش از حد انرژی شبکه بیت کوین برای محیط زیست مضر است.

صلح سبز، یکی از شبکه های مستقل جهانی، کمپینی را با شعار «تغییر کد، نه آب و هوا» اجرا کرده است. هدف از این کمپین سوق دادن شبکه بیت کوین به سمت رویکرد اثبات سهام دوستدار محیط زیست است. این در حالی است که اکانت رسمی این شبکه تا لحظه نگارش این مطلب تنها 1100 فالوور جذب کرده است.

مصرف برق BTC نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

گزارش BMC علیرغم اشاره به مصرف کم انرژی شبکه بیت کوین در مقایسه با سایر صنایع، بیان می کند که این ارز دیجیتال 41 درصد بیشتر از سال گذشته انرژی مصرف کرده است. علاوه بر این، بازده استخراج ارز دیجیتال در سه ماهه سوم سال 2022 نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل حدود 23 درصد افزایش یافته است.

افزایش مصرف شبکه بیت کوین نگرانی هایی را در میان ماینرهای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است که ممکن است به زودی منجر به ورود مقامات دولتی و سرکوب این صنعت شود. در ماه مارس، اتحادیه اروپا پیشنهادی را برای غیرقانونی کردن استخراج ارزهای دیجیتال رد کرد. با این حال، مقررات سخت‌گیرانه‌تر ممکن است در آینده بر این صنعت تأثیر بگذارد.

227227

دکمه بازگشت به بالا