عمومی

اصالت اشیاء تاریخی استردادی از اتریش نامعلوم است

28 مکان باستانی کشف شده در اتریش شب گذشته وارد ایران شدند. رئیس پلیس بین الملل ناجا گفت: این آثار مربوط به هخامنشیان ، اشکانیان و ساسانیان است اما معاون وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گفت: حقیقت این آثار تأیید نشده است.

ابراهیم شقاقی به تکنونامه گفت که “این اشیا still هنوز توسط متخصصان در حال بررسی است و برای اظهارنظر درباره ریشه یا اختراعات و حتی دوره تاریخی این آثار خیلی زود است.” مسلماً تعیین نتایج کارشناسی زیاد طول نمی کشد.

در همین حال ، سردار هادی شیرزاد ، رئیس نیروی پلیس بین المللی ناجا گفت که وی 28 اثر باستانی متعلق به آثار باستانی هخامنشی ، اشکانی و ساسانی را به نمایندگان جمهوری اسلامی ایران تحویل داده است.

روز گذشته نیز سفارت ایران در اتریش اعلام کرد که 28 شراکت باستانی و باستانی ایران با هماهنگی وزارت امور خارجه و وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در تاریخ 6 آوریل به طور غیرقانونی از کشور اخراج شدند.

داستان این تقلبی ها از این قرار است که در دسامبر سال 1998 ، پلیس استرالیا با پلیس ایران تماس گرفت و به آنها اطلاع داد که تعدادی اشیای عتیقه تقلبی متعلق به افراد ایرانی در صندوق امانات بانکی در اتریش پیدا شده است. در واقع ، پس از تعمیر اساسی بانک ، به همه دارندگان صندوق امانات گفته شد که پول را تحویل بگیرند تا اقدامی انجام دهند زیرا ممکن است مالک در آن زمان در اتریش نباشد و ممکن است مجبور شوند امنیت را به تنهایی باز کنند و با این مسئله روبرو می شوند وضعیت. طبق توضیحات ، این صندوق متعلق به شهروندان ایرانی مقیم اتریش است که هنوز هویت آنها مشخص نیست.

نماینده ایران در اتریش همچنین در تاریخ 29 ژوئیه اعلام کرد که براساس توافق قضایی بین دو کشور و با همکاری اینترپل اتریش و پلیس بین الملل ایران ، روز پنجشنبه (10 ژوئیه) این وظایف به نماینده ما در اتریش واگذار شد .

این محموله حدود دو ماه بعد وارد ایران شد. ابراهیم شقاقی ، معاون وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ، دلیل تأخیر در ورود این محموله تاریخی ثبت شده به ایران را به تکنونامه گفت: اروپا دیگر امکان پذیر نیست. از طرف دیگر ، اولویت ما برای جریمه های بیمه این است که برگشت و انتقال اقلام توسط شرکت هواپیمایی ایرانی انجام شود که اخیراً در اتریش نیز تأسیس شده است.

وی در مورد وضعیت شخصی که اشیا in وی در صندوق امانات وی در اتریش شناسایی و ضبط شد ، گفت: این فرد در حال حاضر در ایران است و با قرار وثیقه آزاد شده است ، اما پرونده وی تا زمان راستی آزمایی و صدور حکم نهایی باز است کالاهای توقیف شده درست است. ” چرا؟ ” تعداد جرایم براساس اصالت شی the تعیین می شود.

پیش از این ، شقاقی گفته بود: “در صورت اصیل بودن این آثار ، چنین افرادی تحت ماده 12 قانون جرایم اسلامی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند و چون طبق تحقیقات اعلام شده است كه آنها به طور غیرقانونی از كشور خارج شده اند ، آنها مجازات قاچاق دارند. ” “همچنین شناخته شده است كه محكومیت قاچاق به حمل و نقل ، نگهداری و خروج از كشور افزوده می شود و مجرم مشمول مجازات های اعلام شده خواهد بود ، از طرف دیگر ، اگر اتهام دیگری نیز داشته باشد ، اگر اسناد صحیح داشته و تحت پیگرد قانونی قرار گیرد ، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا