عمومی

اعتصاب معلمان در فلسطین اشغالی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین تکنونامه، معلمان و مدارس فلسطین اشغالی دست به تظاهرات زدند که روز چهارشنبه باز هم مدارس تعطیل شد و روند آموزشی را مختل کرد.

به گزارش وب سایت Aroutes Shoa، معلمان مهدکودک ها و مدارس ابتدایی و همچنین مؤسسه زبان عبری در فلسطین، روز چهارشنبه تظاهرات کردند. این در سال تحصیلی راهنمایی است.

بن دیوید، سرپرست دبیرکل اتحادیه صنفی معلمان رژیم صهیونیستی گفت: ما شش ماه است که با وزارت دارایی مذاکره می کنیم، اما پیشنهاد خاصی دریافت نکرده ایم.

وی با بیان اینکه این یک وضعیت اضطراری و یک تهدید واقعی برای آینده اسرائیل است، افزود که تنها یک توافق نامه استخدامی می تواند از اخراج ها جلوگیری کند که می تواند منجر به فروپاشی سیستم آموزشی شود.

وزارت دارایی موقت رژیم صهیونیستی مدعی شده است که خواستار توافق برای ارتقای حقوق معلمان است.

منابع صهیونیستی روز یکشنبه از حمله به معلم مقطع ابتدایی و متوسطه در سرزمین های اشغالی فلسطین خبر دادند. (جزئیات بیشتر)

رانندگان اتوبوس نیز در روزهای اخیر در شهرهای سرزمین های اشغالی دست به اعتراض زدند. رانندگان اتوبوس در حیفا، عفوله و طبریه و در مسیرهای بین شهری برای تصرف قدس و بئرشبه تظاهرات کردند. این حمله باعث نگرانی خبرنگاران در منطقه شد.

چندی پیش منابعی از لغو سه شرکت هواپیمایی دولتی به اروپا در 24 ساعت به دلیل «حمله» و نقص فنی هواپیما و همچنین از لغو سه پرواز شرکت هواپیمایی «العال» از فرودگاه بن گوریون خبر دادند. به مقاصد مختلف در اروپا در کمتر از 24 ساعت لغو می شود. این شرکت علت سقوط هواپیما را کمبود پرسنل و نقص فنی اعلام کرد.

اخیراً روزنامه معاریو نوشته است که نرخ فقر در میان شهرک نشینان صهیونیست افزایش یافته است که مشکل ساز است و نشان دهنده شکست سیاست های رژیم اشغالگر اسرائیل است.

به گفته معاریو، بر اساس تعریف اسرائیل از بیمه خط فقر، یک میلیون و 920 هزار صهیونیست (معادل 20 درصد کل صهیونیست ها) فقیر هستند که شامل حدود 860 هزار کودک و 160 هزار نفر پس از سن بازنشستگی می شود.

انتهای پیام/
این یک توصیه برای آکنه است

دکمه بازگشت به بالا