علم و تکنولوژی

اعتیاد ۲۰۰ هزار نفر با یک قرص مُسکن/ پرونده رسوایی شرکت “پوردو فارما”، امشب در تلویزیون

به گزارش شفاف، مجموعه مستند «ضد» نسل جدید شبکه مستند سیما است که به مبانی بسیاری از صنایع و رشته های روز دنیا به ویژه غرب می پردازد. جدیدترین قسمت این مجموعه ناگفته هایی از بازار طاقچه صنعت دارو است که دوشنبه 20 اردیبهشت ماه از شبکه مستند سیما پخش می شود.

محسن کریمیان کارگردان این سریال با اشاره به موضوع داستان گفت: اعتیاد به مواد مخدر پردو فارما و شورش شرکت سازنده آن یکی از جنجالی ترین پرونده های سال های اخیر در آمریکا است که به شدت مورد انتقاد رسانه ها قرار گرفته است. ” «پردو فارما» مسکنی است که میلیون ها نفر را برای همیشه به مواد مخدر معتاد کرده و بحرانی دائمی ایجاد کرده است.

به گزارش شفاف، گفته می شود صاحبان پردو فارما مانند بسیاری از سوپرگروه های دارویی دیگر با شناخت اثرات مسکن های قوی مانند اکسی کدون، به پزشکان توصیه کرده اند بدون نگرانی داروهای تجویزی را تجویز کنند و در برخی موارد حتی اجازه داده اند. اما بر اساس شواهد به دست آمده، «ریچارد اسکلر» رئیس این گروه دارویی به پیامدهای مخرب آن پی برد.

Purdue Pharma توسط دولت ایالات متحده و هزاران شاکی خصوصی متهم به نادیده گرفتن خطرات استفاده از اکسی کانتن و کمپین تبلیغاتی گسترده برای فروش آن شده است که منجر به بحران اخیر مواد مخدر با نزدیک به 200000 معتاد مواد مخدر در سه سال گذشته شده است.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های ایالات متحده، از جمله نیویورک تایمز، نسخه‌ای از گزارش وزارت دادگستری طبقه‌بندی شده نشان می‌دهد که دادستان فدرال Purdue Pharma دریافت که این شرکت در اولین سال پس از معرفی این خانه برجسته در سال 1996، شرکت را نقض کرده است. در مورد آن اطلاع دهید و اطلاعات مربوطه را پنهان کنید.

«آنتی» جدیدترین محصول مرکز مستند سوره و شبکه مستند سیما; سری دوم این مجموعه در 20 قسمت تولید شده و به موضوعاتی چون پیشینه تولید مواد غذایی فله ای، مضرات مواد شیمیایی، انتقادات انتقادی از سیاست های آموزش و پرورش، تاثیر گسترده شتاب و تاثیر فضای مجازی بر زندگی کودکان می پردازد. و بزرگسالان

این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی محسن کریمیان و پژوهش و نویسندگی علی نیکجو و تدوین علیرضا حسنی دوشنبه ساعت 21 از شبکه مستند سیما پخش می شود و روز بعد ساعت 10 و 19 پنجشنبه ها روی آنتن می رود. عصر

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا