علم و تکنولوژی

اعلام آماده‌باش به تمام مراکز درمانی / احتمال تغییر در تصمیمات ستاد کرونا با تغییر شرایط

به گزارش شفاف، دکتر بهرام عین اللهی در دومین همایش اورژانسی مدیریت بیماری کرونا به روش امیکرون که در قالب وبینار با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار شد، گفت: خوشبختانه امروز داریم. به 114 میلیون واکسن رسید.

وی گفت: اکنون بهترین زمان برای واکسیناسیون است، زیرا تعداد بیماران کاهش یافته است و نباید فرصت را از دست داد. ما ما تمام استان ها را واکسینه کرده ایم و امیدواریم کسانی که هنوز واکسینه نشده اند به زودی این واکسن را انجام دهند.

اولین قدم تکمیل واکسیناسیون است

عین اللهی گفت: اولین قدم ما تکمیل واکسیناسیون است. بنابراین توصیه ما به دانشگاه این است که تعداد مراکز اجتماع را افزایش دهد تا مردم معطل نشوند، علاوه بر آن نیازمند ایمن سازی فعال هستیم تا بتوانیم تیم هایی را برای واکسیناسیون سالمندان و معلولان اعزام کنیم.

تمایل مردم به پیروی از احکام کاهش یافته است

وزیر بهداشت گفت: متأسفانه تمایل مردم به رعایت پروتکل کم شده و عادی شده است، بنابراین دانشگاه های هر استان باید با فرهنگ سازی مناسب مردم را به رعایت پروتکل تشویق کنند و نقاب بزنند. دانشگاه باید 24 ساعت شبانه روز در حالت آماده باش و آماده پذیرش در بخش های پزشکی و عروق ویروس کرونا باشد.

وی در سخنانی در حاشیه این همایش گفت: اپیدمی کرونا همه کشورها را تحت تاثیر قرار داده است و در تمامی سازمان های پزشکی در سراسر جهان ثابت شده است که اولین و مهمترین راه مبارزه با بیماری عروق ویروس کرونا قلب است. واکسن بزن.”

وی افزود: متاسفانه واکسیناسیون نامتعادل در دنیا و خودخواهی برخی کشورها این بیماری را غیرقابل کنترل کرده است. در کشورهای ثروتمند، واکسیناسیون بیش از 60 درصد و در آفریقا 6.5 درصد است، زمانی که ویروس به راحتی در هر کشوری پخش می شود، به ویروس اجازه جهش می دهد. کشورهای مرفه نیز باید بدانند که اگر این نابرابری ادامه یابد، سقوط آن و یک فاجعه جهانی خواهد بود. اگر این وضعیت ادامه یابد، ویروس همچنان وجود دارد و قابل کنترل نیست. بنابراین، سازمان های بین المللی باید برای واکسیناسیون در همه کشورها تلاش کنند.

وزیر بهداشت گفت: در کشور ما در سه چهار ماه گذشته با همت مردم و لطف خداوند واکسن بسیار خوب بوده و امروز به مرز 87 درصد برای اولین واکسیناسیون رسیده ایم. . واکسن ها و در بیشتر شهرها بیش از 90 درصد دوزها واکسینه می شوند. در مورد واکسیناسیون دوم به 76 درصد رسیدیم، یعنی حدود 50 میلیون نفر دو بار واکسینه شدند و اگر 8 میلیون دیگر بار دوم واکسینه شدند، روند واکسیناسیون دوگانه ما انجام شد. موفق خواهیم شد و به 90 درصد خواهیم رسید. البته در هیچ کجای دنیا صد در صد واکسینه نمی شوند و بالاخره برخی از واکسن ها فرار می کنند.

وی ادامه داد: بر اساس تحقیقات انجام شده در افرادی که واکسینه شده اند، میزان ایمنی بدن پس از مدتی کاهش می یابد و یکی از دلایل افزایش مجدد کرونا در اروپا کاهش میزان مصونیت است که پس از سومین دوز آنها کاهش یافته است. گفت.

در کشور ما، نرخ واکسیناسیون اخیر خوب است، بنابراین ما مردم را برای دوز سوم، دوز سوم برای تقویت ایمنی، تا 80 نفر برای نوبت سوم دعوت می کنیم. به 90 درصد. omicron ها را تحمل می کند. بنابراین بزرگترین توصیه ما برای عزیزان مصرف نوبت سوم است. بر اساس تصمیم اداره کل، از امروز به بعد افراد 18 سال به بالا می توانند برای سومین بار علیه سرخک واکسینه شوند.

وزیر بهداشت گفت: از امروز به بعد تمامی مراکز واکسیناسیون که در قالب طرح ایمن‌سازی فعالیت می‌کنند در سراسر کشور دایر هستند تا مردم منتظر واکسن نمانند و در نوبت بمانند. باید بتوانیم میزبان خوبی برای مردم باشیم.

انتشار omicron ها سریعتر از گونه های قبلی است

به تمامی مراکز درمانی اعلام آمادگی کنید

عين اللهي گفت: شيوع ويروس اميكرون سريعتر از سويه هاي قبلي است و در يك روز و نيم مي تواند دو برابر و به طور چشمگيري افزايش يابد و تعداد عفونت ها را افزايش دهد. به همین منظور از امروز برای تمامی مراکز درمانی اعلام آمادگی صددرصدی می کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به برگزاری دومین جلسه اضطراری مدیریت کرونا با رویکرد امرون، خاطرنشان کرد: امروز در وبیناری با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بر افزایش مراکز ایمن سازی و افتتاح مراکز اجتماعی متمرکز شدیم. ما همچنین خواستار نظارت بیشتر بر اجرای احکام شدیم، زیرا مردم فکر می کردند که کرونا در حال از بین رفتن است و بسیار خطرناک بودن آن طبیعی است.

وی گفت: رستوران ها و تالارها در حال حاضر تعطیل نخواهند بود، اما اگر همه کارکنان ماسک بزنند و مراحل را رعایت کنند. مدرسه هم که پاره وقته. اما بسته به شرایط ممکن است تصمیم ستاد کرونا تغییر کند. مجدداً از آموزش و پرورش و مدارس می خواهیم که مقررات سختگیرانه را رعایت کنند.

او گفت: «در حال حاضر مهمترین راه برای مهار انتشار گازهای گلخانه ای پاشیدن آب است.» ماسک. تجمعات هم خیلی مهم بود، چند ماه پیش ورزشگاه به صورت آزمایشی بازگشایی شد و مردم اجازه تماشای بازی های فوتبال را داشتند، اما متوجه شدیم که بهداشت خوب نیست، به همین دلیل اجازه بازی های دیگر داده نشد. در صورت عدم رعایت پروتکل ها در جمع، باید آنها را محدود کنیم.

شرایط واکسیناسیون دو بار در طول سفر

وزیر بهداشت در خصوص بازداشت هوشمند گفت: در حال حاضر افراد تا زمانی که دو بار واکسینه شده باشند می توانند سفر کنند.

وی گفت: در حال حاضر پنج مرکز تولید واکسن شامل فخرا، رازی، برکت، پاستور و سیناژن مورد تایید قرار گرفته و از پلتفرم هایی برای تولید این واکسن ها استفاده می شود.

ذخایر ملی کافی واکسن

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر ذخیره واکسن ما کافی است: 175 میلیون واکسن که 113 میلیون و مابقی استفاده شده است.

به گزارش وبدا، وی درباره ارسال پیام برای زمان بندی واکسیناسیون ها می گوید: باز هم توصیه می کنیم نه تنها واکسیناسیون اول و دوم، بلکه در مورد سومین واکسیناسیون نیز هشدار و هشدار را به مردم توصیه می کنیم. چون حرکت خوبیه

وزیر بهداشت ادامه داد: دوباره روی ماسک تمرکز می کنم. به عنوان مثال، کارمندانی که در یک اتاق نشسته اند اغلب ماسک های خود را برمی دارند و فکر می کنند که چون نزدیک هستند، ویروس را به یکدیگر منتقل نمی کنند. در حالی که این یک سوء تفاهم است و ممکن است به همکاران آنها سرایت کند. مهم ترین اتفاقی که می تواند برای ما بیفتد، روتین است. اگر بیمار احساس کند که آلوده است، باید آزمایش شود و به زودی برای تشخیص زودهنگام به کلینیک منتقل شود.

به گزارش وزارت بهداشت، عین اللهی در مورد گردهمایی های خانوادگی گفت: بزرگترین مشکل ما زمانی است که دور هم جمع شدن خانواده ها و تجمعات صورت می گیرد. حتی اگر یکی Omicron داشته باشد، دیگران این کار را می کنند و بهتر است که فرد تعداد جوش ها و راش ها را کاهش دهد و تا حد امکان حتی در خانواده از ماسک استفاده کند.

دکمه بازگشت به بالا