علم و تکنولوژی

اعلام دستورالعمل جدید تزریق نوبت سوم واکسن کرونا و واکسن مسافران

طی نامه‌ای به معاونان وزیر بهداشت، سومین دوره واکسیناسیون کرونا و تاییدیه واکسن‌های مسافری در نوزدهمین کمیسیون ملی واکسن کرونا اعلام شد.

به گزارش تکنونامه و به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، در متن این نامه آمده است: مورخ 8/11/1300 در خصوص واکسیناسیون گردشگران دستورالعمل فوق حسب مورد به روز رسانی می شود. کمیسیون ملی واکسن مورخ 16/10/1400 به شرح زیر است:

کسانی که اولین و دومین واکسن غیرفعال را دریافت کردند (سینوفارم، بهارات بیوتک و کوایران برکات) باید برای بار سوم از واکسن غیرفعال استفاده کنند، اگرچه هنوز هم می توانند آسترازنکا یا پاستوکوکوس پلاس را دریافت کنند.

کسانی که اولین و دومین واکسن AstraZeneca را دریافت می کنند می توانند واکسن AstraZena، Pastococcus Plus یا Sputnik V را برای اولین بار (به عنوان Sputnik Light) دریافت کنند.

افرادی که برای بار اول و بار دوم واکسن اسپوتنیک V را دریافت می کنند، می توانند برای بار سوم واکسن آسترازنکا یا پاستوکوکوس پلاس را دریافت کنند.

– برای داوطلبان شرکت کننده در کارآزمایی بالینی واکسن پاستوکوکس در دو منطقه که سه بار واکسینه شده اند، نوبت چهارم (هشدار) باید 6 ماه پس از سومین واکسن پاستوکوکوس تزریق شود.

– کسانی که دو واکسن غیرفعال (سینوفارم، بهارات بیوتک یا کوایران برکات) دریافت کرده اند و به دلیل نیاز به سفر نیاز به دو بار تزریق آسترازنکا دارند، با رضایت و ارائه مدارک مسافرتی، می توانند حداقل دو بار در دوره مصرف کنند. جدا از هم. بین شیفت ها یک ماه وقت بگذارید.

– افرادی که دو بار واکسن اسپوتنیک وی را دریافت کرده اند و به دلیل نیاز به سفر، احتمال دوبار واکسن آسترازنکا را دارند، پس از دریافت رضایت و ورود به مطالعه تحقیقاتی می توانند دو بار واکسینه آسترازنکا شوند. این مطالعه باید توسط کمیته اخلاق تایید شود.

افرادی که با اولین و دومین پروتئین نوترکیب (اسپیکوژن) واکسینه شده اند، می توانند همان واکسن را برای بار سوم دریافت کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا