علم و تکنولوژی

افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت با حضور وزیر بهداشت

به گزارش شفاف، وزیر بهداشت گفت: در هندودا کار پیش رو بهره گرفته شد و با کمک خیرین مرکز بهداشتی کاملا مجهز آغاز شد که بودجه و تجهیزات آن توسط وزارت تامین می شود. بهداشت و درمان در حال حاضر دارای مرکزی در شازند است که حدود 70 درصد در 2000 متر مربع تکمیل شده و مجهز به خدمات بهداشتی و درمانی است.

عین اللهی ادامه داد: با توجه به اینکه طرح پزشک خانواده و گسترش این طرح بخشی از طرح وزارت بهداشت است، در مرکزی که امروز افتتاح شد، سطح یک پزشک خانواده در اسناد الکترونیکی و انجام می شود. در این مراکز به طور کامل.

وی افزود: مرکز شازند یکی از مراکزی خواهد بود که در اسفندماه سال جاری افتتاح می شود و مرکز شبانه روزی دارای خدمات کامل بهداشتی خواهد بود.

عین اللهی گفت: بعد از شازند اراک را ترک می کنیم و از بیمارستان ولیعصر بازدید می کنیم. این بیمارستان یکی از بیمارستان های بزرگ اراک است که 400 تختخواب خواهد داشت و در سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی 400 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت. امیدواریم این مرکز بتواند یکی از پیشرفته ترین مراکز کشور باشد.

وزیر بهداشت گفت: از ابتدای دولت تا امروز 850 پروژه بزرگ بهداشتی را افتتاح کرده ایم و تا پایان امسال تعداد پروژه ها به 2000 پروژه می رسد و این اتفاق در تاریخ کشورمان رخ نداده است. کشور. 79 مرکز درمانی با حدود 10800 تخت در حال بهره برداری هستیم و تا پایان امسال 7700 تخت بیمارستانی دیگر اضافه خواهیم کرد.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم خدمات بهتری به مردم کشورمان ارائه کنیم.

مراسم افتتاحیه دو پروژه بهداشتی در شهرستان توره شازند

پایگاه اورژانس 115 خیرساز منطقه توره به نام آقایان مشهدی احمدی بقش و خانم زنگنه در مدت 1 سال و نیم ساخته شد.

مساحت زمین این پایگاه 1.25 متر مربع و زیربنای آن 137 متر مربع است و همچنین در کنار این پایگاه در زمینی به مساحت 340 متر مربع ایستگاه اتوبوس آمبولانس در حال ساخت است.

همچنین کانکس اضطراری توره در مدت 3 ماه و در زمینی به مساحت 2150 متر مربع ساخته شد و برای آن که یکی از 12 کانکس استان مرکزی است حدود 200 میلیون تومان هزینه شد. صرف می شود.

وزیر بهداشت همچنین از مراکز درمانی شهرستان و روستا بازدید کرد.

وی در رابطه با افتتاح این مرکز اورژانس گفت: منطقه توملان به دلیل موقعیت مکانی و تردد زیاد خواهان ساخت این مرکز است که توسط خیرین بخشداری سالوان ساخته شده است که از خیرین تشکر می کنیم. این اساس.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا