علم و تکنولوژی

افراد دارای علائم سرماخوردگی همچنان ماسک بزنند

رئیس بیمارستان بوعلی زاهدان گفت: توصیه می‌کنیم افرادی که دارای علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا هستند، حتما از ماسک استفاده کرده و در روزهایی که علائم تب دارند، یک تا سه روز در منزل بمانند و استراحت کنند.

افراد دارای علائم سرماخوردگی همچنان ماسک بزنند

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر غلامرضا ملاشاهی افزود: طی سال جاری ۱۶۴۸ بیمار با علائم تنفسی حاد در بیمارستان بوعلی زاهدان پذیرش شده اند.

وی همچنین ادامه داد؛ هم استانی های عزیز در هنگام عطسه و سرفه، دهان و بینی خود را بپوشانند و شست و شوی مداوم و مکرر دست ها با آب و صابون را فراموش نکنند.

دکتر ملاشاهی گفت: اگر فردی دارای تب شدید و مشکلات تنفسی بود باید سریعا به بیمارستان مراجعه کند و از خود درمانی پرهیز کند.

وی باتوجه به فعالیت پایان سال تحصیلی دانش آموزان نیز گفت: به خانواده ها توصیه می کنیم درصورتی که فرزندشان دارای علائم شدید سرماخوردگی هستند از حضور در کلاس درس خودداری کنند.

به گفته این متخصص عفونی افرادی که دچار علائم آنفلوانزا هستند در صورت داشتن علایم خفیف نیازی به مراجعه به پزشک ندارند، این افراد می‌توانند با استراحت، رعایت فاصله و مصرف مایعات به مداوای خود بپردازند.

کارگروه خبری مطالب علمی پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا