علم و تکنولوژی

افزایش اقدام به خودکشی در داروسازان آمریکایی

مطالعه جدید در ایالات متحده نشان می دهد که داروسازان بیش از هر فرد دیگری در جامعه آمریکایی در معرض خطر خودکشی هستند.

به گزارش تکنونامه، موضوع «اپیدمی» توجه همگان را به وضعیت سلامت روان و گرسنگی متخصصان درگیر در مراقبت‌های بهداشتی و خدمات بهداشتی جلب می‌کند و یافته‌ها نشان می‌دهد که کادر پزشکی و کارکنان بهداشتی به این مسائل رسیدگی می‌کنند. آنها برای سال‌های متمادی تلاش می‌کردند و معمولاً آمار خودکشی بالایی داشتند، به‌ویژه در میان پزشکان و پرستاران.

اما در این مطالعات به نظر می رسد که سلامت روان داروسازان کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در اولین مطالعه میزان خودکشی در داروخانه ها در ایالات متحده، کارشناسان آمریکایی دریافتند که میزان خودکشی در داروخانه ها بیشتر از جمعیت عمومی است. نرخ تقریبی خودکشی در بین داروسازان 20 نفر در هر 100000 است، در حالی که این میزان در جمعیت عمومی 12 است.

این ارقام بر اساس داده های سال های 2003 تا 2018 در ایالات متحده است و کارشناسان آمریکایی انتظار دارند این ارقام در سال های آینده به دلیل افزایش فشار شیوع کووید-19 به میزان قابل توجهی افزایش یابد و اکنون ارزیابی داده ها جدیدتر است.

به گفته کارشناسان آمریکایی، چیزی که ما از شیوع این بیماری آموخته ایم این است که نقاط ضعفی در متخصصان بهداشت وجود دارد. در این مطالعه رایج‌ترین روش‌های افکار خودکشی در بین جمعیت شناسایی شد که نشان داد 8/49 درصد از موارد با اسلحه، 4/29 درصد سمی و 13 درصد خفگی بودند.

استفاده از سلاح گرم در داروخانه ها و عموم مردم مشابه است، اما مسمومیت با بنزودیازپین ها، داروهای ضد افسردگی و مواد افیونی بیشتر در داروخانه ها دیده می شود.

در این مطالعه به عوامل موثری مانند سابقه بیماری روانی و بروز بالای مشکلات شغلی نیز پرداخته شد. مشکلات شغلی رایج ترین شکل خودکشی در مشاغل مرتبط با مراقبت های بهداشتی است.

به گفته مدیکال اکسپرس، در همین حال، مسئولیت دارویی در این دوره با دوزهای بیشتری از داروها برای توزیع، افزایش تقاضا برای مدیریت واکسن و سایر خدمات مراقبت های بهداشتی به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا