علم و تکنولوژی

افزایش التهاب بدن با امگا۶

گللا اصغری، متخصص تغذیه، روغن کلزا و روغن گردو را از منابع گیاهی غنی از امگا 3 ذکر کرد و گفت: امگا 3 ضد التهاب است و یکی از عملکردهای امگا 3 سرکوب آبشار التهابی در بدن است.

اصغری گفت: اسیدهای چرب امگا 6 موجود در روغن ذرت و آفتابگردان که باعث کاهش التهاب در بدن می شود، افزایش آن باعث به هم خوردن تعادل بین امگا 3 و امگا 6 و ایجاد التهاب در بدن می شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: پروبیوتیک ها منبع غذایی خاصی هستند که با تأثیر فلور طبیعی روده به افزایش تولید آن کمک می کند و سلامت دستگاه گوارش را افزایش می دهد و همچنین مقاومت به انسولین را افزایش می دهد و از پیشگیری می کند. افزایش روده ها چربی در خون، از تبدیل شدن آنها به سندرم متابولیک، چاقی و غیره جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: پروبیوتیک ها در پیشگیری از عفونت های تنفسی نیز نقش دارند، چون تعداد باکتری های مفید و مثبت افزایش می یابد، اثرات مثبت آنها نیز افزایش می یابد.

اصغری گفت: حبوبات و فرآورده های لبنی تخمیری محیط مساعدی را برای رشد باکتری های روده و در نتیجه تولید پروبیوتیک ها فراهم می کند.

وی تاکید کرد: سیر و پیاز حاوی ماده ای به نام آلیسین هستند که به افزایش مقاومت بدن در برابر ویروس ها و قارچ ها کمک می کند. استفاده از این دو نوع غذا به اشکال مختلف در برنامه غذایی روزانه توصیه می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا