علم و تکنولوژی

افزایش بستری بیماران کرونایی در استرالیا

طبق اعلام مقامات بهداشت عمومی استرالیا، پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های این کشور امروز (سه‌شنبه) برای دومین روز متوالی به بالاترین حد خود رسید.

به گزارش تکنونامه، همزمان با اوج گیری مجدد این بیماری پس از شیوع زیرسویه آمیکرون در این کشور، تعداد مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به کووید 19 نیز به یکی از بالاترین رکوردها رسید.

طبق آمار رسمی، تقریباً 5600 بیمار مبتلا به کووید-19 در بیمارستان‌های استرالیا هستند. این کشور همچنین گزارش داد که 100 نفر به دلیل عوارض بیماری کووید-19 در روز جان خود را از دست دادند.

واکسن بزنید، در اجتماعات ماسک بزنید و اگر مریض هستید در خانه بمانیدبه گفته مقامات دولتی طی 7 روز گذشته نزدیک به 330 هزار مورد جدید ابتلا به کووید 19 در کشور گزارش شده است که خوشبختانه تعداد واقعی مبتلایان ممکن است دو برابر این تعداد باشد.

شیوع فعلی کووید-19 در استرالیا ناشی از سویه های جدید Amicron BA.4 و BA.5 است که به دلیل افزایش تعداد افراد بستری شده، فشار بیشتری را بر کادر پزشکی در بیمارستان ها و خانه های سالمندان در این کشور وارد کرده است. به بیمارستان مبتلا به کرونا

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام دولتی استرالیا در این باره تاکید کرد: همدیگر را واکسینه کنید، در اجتماعات ماسک بزنید و اگر مریض هستید در خانه بمانید.

طبق آمار رسمی، استرالیا 9 میلیون و 185 هزار و 682 مورد و 11 هزار و 300 مورد مرگ را گزارش کرده است.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا