علم و تکنولوژی

افزایش فشار خون هنگام ایستادن می تواند علامت خطر باشد

دکتر پائولو پالاتینی، سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه پادوآ در ایتالیا، گفت: افزایش قابل توجه فشار خون از دراز کشیدن تا ایستادن می تواند پیش بینی کننده قابل توجهی در نوجوانان مبتلا به فشار خون بالا باشد.

وی افزود: «ما کاملاً متعجبیم که فشار خون ایستاده (6 تا 7 میلی‌متر جیوه) حوادث قلبی طولانی‌مدت قابل توجهی را پیش‌بینی می‌کند.

مطالعه جدید شامل بیش از 1200 بزرگسال ایتالیایی 18 تا 45 ساله با فشار خون در مراحل اولیه درمان نشده، فشار خون سیستولیک 140 تا 159 میلی‌متر جیوه و / یا فشار خون دیاستولیک 90 تا 100 میلی‌متر جیوه بود.

هیچ یک از شرکت کنندگان قبل از مطالعه از داروهای ضد فشار خون استفاده نکردند و در ابتدا، بر اساس سبک زندگی و سابقه پزشکی، خطر حمله قلبی در همه آنها کمتر بود.

در ابتدا، فشار خون با شرکت کنندگان در حالت های مختلف بدن، از جمله دراز کشیدن و ایستادن اندازه گیری شد.

در طول 17 سال پیگیری، شرکت کنندگان در مطالعه 105 رویداد مهم مرتبط با قلب را تجربه کردند که شایع ترین آنها حمله قلبی، درد قفسه سینه مرتبط با قلب و سکته بود.

محققان دریافتند افرادی که فشار خون بالا دارند تقریبا دو برابر بیشتر در معرض حمله قلبی هستند.

پس از تنظیم فشار خون به مدت 24 ساعت، محققان به این نتیجه رسیدند که افزایش فشار خون در حالت ایستاده نشانگر حمله قلبی، سکته مغزی و سایر رویدادهای مهم قلبی عروقی است.

یافته‌ها نشان می‌دهد که فشار خون ایستاده باید اندازه‌گیری شود تا درمان مناسب برای بیماران مبتلا به فشار خون بالا ارائه شود و ممکن است تغییرات سبک زندگی و درمان افت فشار خون برای افراد مبتلا به فشار خون بالا در نظر گرفته شود.

دکمه بازگشت به بالا