عمومی

افزایش قیمت خودرو محصول نامطلوب بودن سرمایه‌گذاری در بازارهای خرد است

کارشناس خودرو:

فرهاد استادمنش عدم علاقه به اشتغالزایی و سرمایه گذاری در بازار خرده فروشی را یکی از عوامل افزایش قیمت خودروهای تقلبی عنوان کرد.

فرهاد استاد منش کارشناس خودرو در گفتگو با خبرنگاران گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، ثبات بازار ارز را عامل اصلی در تعیین قیمت کالاهای وارداتی دانست و گفت: قیمت ارز دلار ارز مرجع برای واردات کشور تاثیر بسزایی در قیمت خودرو دارد; زیرا تمام قطعات خودرو در داخل تولید نمی شود.

وی افزود: بازار خودروهای داخلی به دلیل افزایش ارز با افزایش قیمت مواجه است. همچنین موجی از نقدینگی به سمت بازار خودرو، سکه و دلار حرکت کرده و تقاضای کاذب ایجاد کرده است.

این کارشناس خودرو افزایش قیمت خودروهای جدید را پیش بینی می کند و با بیان اینکه قیمت خودرو یک بار به دلیل افزایش قیمت دلار و بار دیگر متناسب با نرخ تورم افزایش می یابد، گفت: حجم تولید و شرایط اقتصادی اینگونه نیست. ملاقات. در مقابل تقاضای بازار اشتباه و در شرایط فعلی باید از خانوارهای دارای بیش از یک خودرو مالیات اخذ شود تا تقاضای بازار اشتباه و منطقی از بین برود.

استاد منش تاکید کرد: اقتصاد موضوعی جدا نیست و به صورت شبکه ای کار می کند. وقتی حجم نقدینگی زیاد می شود، فرد سرگردان برای نجات خود به دنبال بازار اول می گردد تا از موج بازار عقب نماند.

وی عدم علاقه به ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در بازار کوچک را یکی از عوامل افزایش قیمت خودروهای تقلبی عنوان کرد و افزود: کسب و کارهای کوچک به دلیل رشد شرکت های بزرگ خدمات نرم افزاری برای درآمد اقتصادی مناسب نیستند. و برای این دلیل، کارگزار برای اکثر مردم در اولویت است.

این کارشناس اقتصادی افزود: بانک ها به بنگاه های کوچک وام نمی دهند، بچه های نسل دهه 60 نیاز به کار دارند، به همین دلیل نسل تحصیل کرده و آشنا به اقتصاد مجبور می شود دلال شود و تولید را متوقف کند.

آقای استادمنش افزایش تولید را برای ایجاد ثبات در بازار خودرو ضروری می داند و خاطرنشان کرد: وعده وزیر صمت برای افزایش تولید هنوز محقق نشده است و به همین دلیل شورای اسلامی به فاطمی امین فشار می آورد و وی دریافت کرد. کارت زرد شورای قبلی

وی هشدار داد: بازار خودرو، سکه و دلار برای نقدینگی تولید باید جذابیت خود را از دست بدهند و این امر بدون ترویج قانون از جمله حمایت از تولیدکنندگان و جریمه هایی مانند افزایش مالیات برای صاحب بیش از یک مورد محقق نمی شود. ماشین.

این کارشناس خودرو شرکت های با دانش را بزرگترین مزیت کشور دانست و تصریح کرد: در حال حاضر اکثر خودروهای تولید شده توسط شرکت های بین المللی از نظر کیفیت مواد تولیدی و زیبایی برابر هستند اما آنچه در این بازار مهم است. این یک مرکز است که در آن شرکت ها فناوری هایی مانند سیستم خودران تسلا را ایجاد کرده اند که صنعت را متحول کرده و حجم زیادی از تقاضا را به سمت این شرکت ارسال کرده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا