علم و تکنولوژی

افزایش مبتلایان تب کریمه کنگو به ۵۱ نفر/ تاکید وزارت بهداشت بر خرید و ذبح بهداشتی دام

رئیس گروه کنترل بیماری های عفونی انسان به حیوان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: کنگو به 51 نفر افزایش یافته است، وی همچنین برای پیشگیری بر کشتار سالم تمرکز کرده است. بروز هر بیماری.

دکتر بهزاد امیری در گفت وگو با تکنونامه. وی به مناسبت عید سعید قربان برای جلوگیری از بروز و شیوع بیماری های واگیر بین انسان و دام بر رعایت نکات بهداشتی و آگاهی مردم از خرید دام زنده یا ذبح شده خودداری کرد. خارج از جهت شبکه ای از سازمان های دامپزشکی.

وی با تصریح بر اینکه کسانی که قصد کشتار همه دام ها را دارند با نظارت سازمان دامپزشکی دام زنده را از دام خریداری کنند، تصریح کرد: از سوی دیگر ذبح باید در کشتارگاه با نظارت کل انجام شود. اداره دامپزشکی و ممنوعیت ذبح انواع حیوانات در منازل و جاده ها. زیرا این مشکل می تواند زمینه ساز شیوع بیماری های خطرناک باشد.

وی تاکید کرد: کشتارگاه باید از وسایل حفاظتی مانند دستکش، کفش و لباس مناسب استفاده کند و پس از کشتار ضدعفونی کند. خون باید با وسایل بهداشتی جمع آوری شود.

امیری با تاکید بر اینکه گوشت تازه برش داده شده نباید خیلی سریع مصرف شود، گفت: گوشت ذبح شده باید قبل از مصرف حداقل 24 ساعت در یخچال با دمای 4 درجه سانتیگراد نگهداری شود. این عمل برای این است که پدیده مرده باعث افزایش PH گوشت شود که در صورت وجود ویروس در گوشت، باعث از بین رفتن ویروس می شود. البته تاکید می کنیم که جگر و سایر روده ها و احشاء حیوانات پس از 48 ساعت نگهداری در دمای چهار درجه مصرف شود.

وی با تاکید بر اینکه حیوانات دارای علائم این بیماری نباید کشته و خورده شوند، گفت: به دلیل اینکه در فصل فعالیت کنه هستیم، دنگی کریمه کنگو یک معضل جدی است. این یک بیماری ویروسی است که از طریق گزش کنه به حیوانات منتقل می شود و در صورتی که حیوان در طول مدت ابتلا به این حیوان بدون رعایت بهداشت و وسایل حفاظتی توسط انسان کشته شود، امکان دارد. انتقال ترشحاتی که ویروس را از بدن حیوان به شخص منتقل می کند، در آنجا باقی می ماند و باعث بیماری می شود.

وی در عین حال به افزایش بیماری کریمه کنگو در کشور در سال جاری اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 51 بیمار مبتلا به تب دنگی کریمه کنگو متأسفانه 3 بیمار جان خود را از دست داده اند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا