عمومی

افزایش ۴ درصدی مصرف برق در کردستان

تکنونامه/کردستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از رشد قریب به چهار درصدی میزان مصرف برق در ایام پیک مصرف تابستان سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

هیوا لهونیان در گفت و گو با تکنونامه، از افزایش مصرف برق در استان خبر داد و اظهار کرد: میزان مصرف برق در پیک مصرف تابستان سال جاری ( از خرداد تا  شهریور ماه)، نسبت به مدت مشابه سال گذشته قریب به ۴ درصد رشد داشته است.

وی افزود: میزان مصرف برق در ساعت ۲۰:۳۵ (پیک شب) در تاریخ ۲۱ مرداد ماه به مرز ۵۶۴ مگاوات رسید که این میزان در مدت مشابه سال گذشته برابر با ۵۴۴ مگاوات به ثبت رسیده بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، در ادامه با اشاره به پیک روز مصرف برق در ساعت ۱۲:۳۰ مورخ ۲۰ مردادماه به میزان ۵۲۲ مگاوات ، افزود: این میزان تقاضا برای مصرف در مدت مشابه سال گذشته ، ۵۰۶ مگاوات بود.

وی ادامه داد: به منظور عبور موفق از شرایط پیک و مدیریت بار مصرفی در استان ، از ابتدای خرداد ماه برنامه های مناسبی با همکاری نهاد ها و دستگاه های اجرایی سطح استان، طراحی و عملیاتی گردید.

لهونیان بیان کرد: در همین راستا مصارف مشترکین بخش های صنعتی ، کشاورزی ، خانگی و ادارات به صورت روزانه کنترل و ارزیابی و هشدارها و راهنمایی های لازم به مشترکین پرمصرف اعلام می شود تا نسبت به تعدیل میزان مصرف روزانه و رعایت الگوهای مصرف اقدام کنند.

وی از پرداخت قریب به ۱۱۰ میلیارد ریال پاداش به مشترکین بخش خانگی در ایام پیک امسال خبر داد و افزود: با برنامه ریزی و اجرای طرح‌های تشویقی برای مشترکین بخش های صنعتی، کشاورزی و خانگی توانستیم با کمترین آسیب، پیک تابستان امسال را پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عنوان کرد: در ماه های آتی نیز میزان پاداش قابل پرداخت برای مشترکین بخش های کشاورزی و صنعتی متناسب با میزان همکاری در مدیریت بار استان، محاسبه و از طریق صورتحساب های برق مصرفی پرداخت می شود.

وی تدوین و اجرای برنامه های مختلف با هدف پایش و کنترل میزان مصرف در بخش های پرمصرف استان متناسب با هریک از بخش های تعرفه ای و هم چنین  بهره گیری از ظرفیت مولدهای خود تامین (دیزل ژنراتور) و الزام برای به مدار آوردن آنها در ساعات پیک مصرف توسط بخش های اداری و صنعتی را از اقدامات این شرکت برای مدیریت مصرف برق در ایام پیک عنوان کرد.

لهونیان تصریح کرد: به استناد مصوبه ابلاغی دولت، ادارات، سازمان ها و ارگان ها باید برای تامین برق مورد نیاز خود در شرایط خاص، مصرف خود را از طریق دیزل ژنراتور و یا نیروگاه‌های مقیاس کوچک ( به میزان حداقل ۲۰ درصد) تامین کنند، به همین منظور از همه ارگان ها، دستگاه ها و نهادهای سطح استان در خواست می گردد قبل از شروع پیک سال آتی تدارک لازم برای احداث نیروگاه های مقیاس کوچک در پشت بام ساختمان های اداری برای تامین حداقل ۲۰ درصد مصرف خود و یا نسبت به تعمیر و اورهال احتمالی دیزل ژنراتورها به منظور ایجاد آمادگی برای تامین برق مورد نیاز خود اقدام کنند.

وی در پایان یادآور شد: عبور موفق از شرایط پیک جز با همراهی همه مشترکین امکان پذیر نیست، به همین جهت از همه مشترکین و ارگان ها و نهاد ها که در ایام پیک، شرکت توزیع برق کردستان را همراهی کردند، قدردانی می کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا