علم و تکنولوژی

الگوی غذاییتان را تا دیر نشده است، تغییر دهید

برای اندازه‌گیری اثربخشی برنامه‌های تغییر رفتار بر رفاه بیمار، دانش‌آموزان دانشکده داروسازی ارنست ماریو در راتگرز با Eating for Your Health، سازمانی در نیوجرسی که تغذیه سالم را ترویج می‌کند، شریک شدند تا یک چالش 10 روزه تغذیه سالم را اجرا کنند. .

دکتر راتگرز: “کار با تیم تغذیه سالم شما نه تنها بر افکار شخصی من در مورد غذا و سبک زندگی تاثیر گذاشته است.” دانشجو مارتا گالاگوزا گفت. در عوض، دیدگاه من را در مورد داروسازی تغییر داد و نقش چند بعدی ما را در مراقبت های بهداشتی نشان داد.

محققین مشترک این پروژه – پنجاه و هشت نفر از اعضای هیئت علمی مراقبت های بهداشتی راتگرز، کارکنان و دانشجویان – که به نمایندگی از رشته های مختلف مراقبت های بهداشتی، از جمله پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، مددکاری اجتماعی، تغذیه و داروسازی هستند، در این مطالعه ثبت نام کردند. .

به شرکت‌کنندگان نشان داده شد که چگونه یک صبحانه سالم تهیه کنند و از آنها خواسته شد تا احساس خود را پس از صرف غذا ثبت کنند.

این مشاهدات در مورد احساس شما از ارکان رویکرد آموزش غذای سالم است که ارتباط بین نحوه تأثیر غذا بر بدن و مغز را به عنوان گامی مهم به سمت یک سبک زندگی سالم نشان می دهد.

علاوه بر نکات تهیه غذا، شرکت کنندگان منابع غذایی، تشویق و بستری برای برقراری ارتباط با یکدیگر نیز دریافت می کنند.

پس از این چالش 10 روزه، 37 شرکت‌کننده نظرسنجی را تکمیل کردند که در آن جزئیات تجربه‌شان و اینکه آیا عادات غذایی‌شان در نتیجه تغییر کرده است یا خیر.

86 درصد از شرکت کنندگان گفتند که مطمئن هستند که عادات غذایی خود را در حرکت رو به جلو تغییر خواهند داد.
84 درصد گفتند که غذاهای متنوعی می خورند و 46 درصد گفتند که فیبر زیادی می خورند.
62 درصد گفتند که قصد دارند برای بهبود عادات غذایی خود، وعده های غذایی را در دسته های بزرگ و شب قبل آماده کنند.

به طور معمول، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی زمان محدودی برای تعامل با بیماران در مورد انتخاب های سبک زندگی و عادات سالم دارند.
اما مری واگنر، دانشیار داروسازی در راتگرز و عضو ارشد هیئت علمی در این مطالعه، فرصتی برای تغییر می بیند.

آقای واگنر گفت: داروسازان می توانند در فعالیت های خود زمینه های ویژه ای را برای ارائه آموزش های بهداشتی به بیماران ایجاد کنند. اما برای کمک به بهبودی بیماران از عادات بد، ابتدا باید دریابند که چه انگیزه ای افراد را برای تغییر الگوی غذایی خود ترغیب می کند.

اجرای ابزارهای خاص، مانند احساس شما، می تواند به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اجازه دهد تا بیماران خود را برای ترویج عادات غذایی سالم و سایر تغییرات مثبت در شیوه زندگی تقویت کنند.

ماریون رینسون، مدیر اجرایی Eating for Your Health، می‌گوید: «در حالی که تغییر رفتار می‌تواند دشوار باشد، این مطالعه نشان می‌دهد که مشاهده خود، ثبت و کشف می‌تواند از این فرآیند پشتیبانی کند و سلامت طولانی‌مدت بیماران را بهبود بخشد.

دستور العمل ها و گوش دادن به و درک پاسخ بدن شما اولین گام برای کشف خود راهبری، موثر و پیشرونده یک روش پایدار و پایدار برای غذا خوردن است که برای شما مفید است.

واگنر و شاگردانش به کار با Eating for Your Health ادامه می دهند تا دوره های مبتنی بر شواهد مانند دیابت و سلامت استخوان را برای دانشگاه راتگرز و سایر سازمان های اجتماعی ایجاد کنند.

این یافته ها در نشست سالانه انجمن در پرینستون، نیوجرسی ارائه شد.

منبع: سایت مدیکال اکسپرس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا