علم و تکنولوژی

امسال در مسیر راهپیمایی اربعین موکب درمانی نداریم/ زائران کارت واکسن‌شان را همراه داشته باشند

رئیس کمیته سلامت ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: به دلیل محدودیت های موجود ، مرکز درمانی و موکب پزشکی اربعین حسینی امسال ایجاد نشد و دو مرکز درمانی نیز در نجف و کربلا توسط مرکز هلال ایجاد شده است.

به گزارش تکنونامه ، عرفانی با بیان اینکه یکی از پیش نیازهای حجاج در راهپیمایی اربعین واکسیناسیون کرونا بود ، گفت: زائران در طول سفر باید کارت واکسن را همراه داشته باشند.

وی گفت: افرادی که سیستم ایمنی قوی ندارند یا افراد مسن ، زنان باردار ، کودکان و افرادی که از داروهای خاصی استفاده می کنند را حذف نمی کنند ، نباید در رژه امسال اربعین حسینی شرکت کنند.

رئیس کمیته سلامت ستاد اربعین تاکید کرد: افرادی که دارو را مصرف می کنند باید در طول راهپیمایی همراه داشته باشند و در صورت فراموش شدن یا از دست دادن دارو باید به دو مرکز درمانی نجف و کربلا مراجعه کرده و داروی خود را تهیه کنند.

وی گفت: امسال هیچ مرکز بهداشتی در مسیر نداریم و به دلیل محدودیت ها ، دو مرکز درمانی در نجف و کربلا توسط هلال احمر راه اندازی شده است. زائران می توانند در صورت نیاز به مراکز درمانی عراق مراجعه کنند ، خدمات دریافت کنند و در صورت لزوم اخراج شوند.

عرفانی که در رادیو صحبت می کرد با تأکید بر اینکه مسافران باید در طول سفر برخی از اقدامات پزشکی را رعایت کنند ، گفت: بازدیدکنندگان هنگام بازگشت باید قرنطینه شوند و در صورت بروز علائم ، حتماً به پزشک مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه آزمایشات PCR در مرز در حال بررسی است ، افزود: از زائران می خواهیم در صورت امکان از طریق هواپیما برگردند و در صورت لزوم از مرز زمینی بازگردند ، زیرا امکان ملاقات در مرز زمینی وجود دارد. تعداد بیشتری از افراد با هم زندگی می کنند و احتمال شیوع بیماری در حال افزایش است.

پایان پیام

دکمه بازگشت به بالا