علم و تکنولوژی

امضای توافق‌نامه سلامت کشورهای عضو شانگهای با محوریت جمهوری اسلامی

وزیر بهداشت ارتقای دیپلماسی سلامت عمومی را یکی از برنامه های دولت عنوان کرد و از ایجاد دبیرخانه بهداشت کنوانسیون شانگهای در ایران خبر داد.

به گزارش تکنونامه دکتر بهرام عین اللهی آقای رضوی علاوه بر بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت ملک آباد در سفر به خراسان گفت: ایران دارای بخش بهداشت عمومی است که قوی ترین در منطقه است و باید از این فرصت برای افزایش دیپلماسی سلامت استفاده کرد. در حالی که هفته گذشته نشست گروه 5 کشور با حضور وزرای وزارت بهداشت افغانستان، پاکستان، عراق و نمایندگان سازمان جهانی بهداشت در تهران برگزار شد.

وی افزود: در دوره ای که رئیس جمهور در اجلاس شانگهای حضور داشت، موافقت نامه سلامت اعضا را امضا کرد و موافقت کرد که کشورهای عضو سازمان شانگهای در زمینه بهداشت عمومی با یکدیگر همکاری کنند، از این سازمان دعوت خواهیم کرد. به شرکت. ایران همکاری در بهداشت عمومی را افزایش می دهد.

وزیر بهداشت گفت: با توجه به جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت، همکاری شانگهای در حوزه سلامت یکی از موفق ترین روابط منطقه ای ما خواهد بود.

به گزارش وبدا، عین اللهی با اشاره به اینکه دامنه همکاری ها در حوزه بهداشت عمومی فراتر از مرزهای جغرافیایی است، گفت: به دنبال لغو مرزهای کشورهای منطقه برای همکاری بهداشت عمومی، تشکیل نشست های علمی، تبادل استاد هستیم. و دانش آموزان، و با هم تحقیق کنید.
در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا