علم و تکنولوژی

امکان حیات انسان در مریخ در کلونی های جدید

ما اکنون فناوری ترک زمین و رصد زمین، سیارات، کهکشان ها و حتی جهان اصلی را با تلسکوپ فضایی جیمز وب داریم، تلسکوپی که قادر است حیات بیگانگان را در یک جعبه تنها به مدت 20 ساعت ثبت کند.

با افزایش تغییرات آب و هوایی و آلودگی زمین، ممکن است در آینده ای نه چندان دور مجبور به یافتن سیاره هایی برای سکونت باشیم.

از زمانی که متوجه شدیم مریخ دارای آب مایع است، بیشتر بر روی کاوش سیاره های قرمز و توسعه سیستم هایی برای بقا در آنجا تمرکز کرده ایم.

بر این اساس، سه معمار به نام های بوراک چلیک، ناز کاپلان و زین ایگه اوداباسی، یک کلنی جدید به نام Genesis v.2 ایجاد کردند که نمونه اولیه یک کلنی فرازمینی برای سکونت در مریخ بود که به روشی پایدار طراحی شده بود.

یک مستعمره جدید برای مریخ طراحی کنید

این پروژه یک سیستم پایدار ایجاد می کند که می تواند با شرایط فعلی و آینده در سیاره سرخ سازگار شود و یک سیستم ایده آل ایجاد کند که بتواند با شرایط جدید مستعمره مریخ سازگار شود. این طرح دارای شکل دایره ای است که بر روی سوراخ طبیعی مریخ با حداقل قوام قرار گرفته است.

تیمی از معماران طرح‌های خود را در مأموریت Genesis ناسا نوشتند که انتظار می‌رود منشا کیهانی ما را کشف کند. Genesis V2 با استفاده از دانش و درس‌های گذشته ما در زمین، به روشی پایدار در برابر سایر سیارات توسعه می‌یابد.

هدف از این پروژه حفظ تعادل حساس بین مصرف و تولید و حفظ محیط طبیعی سیاره سرخ است.

سطح مریخ برای انسان کاملاً ایمن نیست و یکی از بزرگترین مشکلات زیست محیطی آن وجود تشعشعات است. بنابراین، این پروژه برای پاسخگویی به این چالش طراحی شد، یعنی قرار دادن دهانه‌هایی که در اثر برخورد سیارک‌ها و شهاب‌سنگ‌ها بر سطح مریخ در طول تاریخ به وجود آمده‌اند.

نصب این بنا به گونه ای انجام می شود که سیستم رینگ واقع در اطراف برج اصلی آن، به تدریج امتداد یافته و با تنظیم شعاع رینگ، می توان محل آن را به شکاف هایی در اندازه های مختلف تنظیم کرد.

یک مستعمره جدید برای مریخ طراحی کنید

به منظور کاهش نیروی انسانی مورد نیاز برای ایجاد این کلنی و افزایش حداکثر راندمان سازگاری با دهانه های مختلف، پایداری سازه اصلی این ساختمان تنها به دور حلقه اصلی متصل به دهانه و انتهای پیچ متصل می شود. مانند برج اصلی که در سطح دهانه پایینی پیچ شده است.

علاوه بر این، حلقه بیرونی که واحدها بر روی آن قرار گرفته اند و برج مرکزی دوار ستون فقرات توسعه این پروژه هستند. بنابراین، زمانی که به دلیل گسترش استعماری نیاز به جابجایی باشد، سازه به راحتی جدا می شود، حلقه اصلی برداشته می شود و بدون دخالت انسان، می توان آن را دوباره به دهانه دیگری متصل کرد.

هدف از این طراحی ارائه حداکثر بازده ممکن با حداقل منابع است. برای دستیابی به این هدف، طراحان یک چشم انداز تطبیقی ​​پویا برای سازه ابداع کردند که آن را قادر می ساخت تا به تغییرات نور، دما و سایر اقلیم ها از طریق حرکت، حذف و چرخش پاسخ دهد.

جستجوی مداوم “Genesis V. 2” برای یافتن بهترین مکان ها و شرایط، در خدمت استفاده از فناوری های مختلف برای انرژی پایدار و همچنین تولید سوخت های زیستی از طریق پرورش جلبک است.

تیم معماری می‌گوید آنچه از Jesse V.2 انتظار دارند، ایجاد یک گفتگوی جدید در مورد طراحی فضا، به‌ویژه در مورد معماری مریخ است.

46

دکمه بازگشت به بالا