عمومی

امیرعبداللهیان: مرحله نهایی توافق به دو مؤلفه واقع‌بینی و انعطاف‌پذیری طرف آمریکایی بستگی دارد

به گزارش تکنونامه، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ارسال درود دکتر رئیسی به هیثم بن طارق سلطان عمان، از نگرش مثبت این کشور در راستای توسعه همکاری های دوجانبه و منطقه ای تشکر و قدردانی کرد.

امیر عبداللهیان با اشاره به ابتکار طرف ایرانی برای گشودن درهای دیپلماتیک بر آخرین گام های توسعه ای مذاکرات وین تاکید کرد: مرحله نهایی توافق به دو عنصر واقعیت و انعطاف طرف آمریکایی و جمهوری اسلامی بستگی دارد. ایران برای دستیابی به یک توافق پایدار و قوی کاملا جدی است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران به امنیت انرژی و امنیت غذایی در جهان توجه دارد و با درک مسائل و مشکلات انرژی در جهان امروز تاکنون ابتکارات مختلفی به اجرا گذاشته شده است.

آقای بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به تفسیر خود از مذاکره کنندگان در وین، بر دیدگاه کشورش مبنی بر لزوم دستیابی به توافق در مذاکرات هسته ای تاکید کرد و گفت: ما معتقدیم. . اینکه همه طرف ها می خواهند به توافق نهایی برسند و فرصت طلایی برای رسیدن به توافق فراهم شود.

وزیر امور خارجه عمان خاطرنشان کرد: عمان همواره از دستیابی به توافق نهایی در مذاکرات حمایت می کند وین و ادعاهای مشروع ایران.

311311

دکمه بازگشت به بالا