عمومی

انگلیس مجوز پخش برنامه راشا تودی را لغو کرد

آفکام، یک رسانه انگلیسی، اعلام کرد که مجوز پخش خود را در شبکه راشا تودی روسیه لغو کرده و گفته است که آن را “مناسب” یا “مسئولانه” نمی داند.

به گزارش تکنونامه، به نقل از اسکای نیوز، آژانس مسئول ارتباطات درباره عوامل متعددی از جمله اینکه این کانال خبری از سوی دولت روسیه تامین مالی شده است، “دولت اخیرا به همسایگان مستقل حمله کرده است.”

آفکام همچنین به تحریم‌های متعدد در روسیه اشاره کرد که «جنایت تقریباً علیه هر روزنامه‌نگار مستقل مستقل از خود دولت روسیه، به ویژه در حمله به اوکراین است».

آفکام گفت که لغو مجوز فوری است و باید فوراً در مورد آن اقدام شود.

این آژانس در بیانیه ای اعلام کرد که راشا تودی را مجاز به پخش این برنامه نمی داند.

پس از اعلام تصمیم آفکام، شبکه راشا تودی در بیانیه ای آن را محکوم کرد و گفت: «نشان می دهد ابزاری در دست دولت انگلیس است».

تصمیم آفکام بر دسترسی به تلویزیون راشا تودی یا RT تأثیری نمی‌گذارد، زیرا به دنبال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه این شبکه در اوایل ماه جاری، این تلویزیون در پلتفرم‌های مختلف به حالت تعلیق درآمد.

روسیه تصمیم خبرگزاری بریتانیا برای لغو شبکه تلویزیونی راشاتودی را رد کرد. به گزارش رویترز، سخنگوی دولت روسیه این اقدام را “دیوانه آمیز” توصیف کرد.

آنا بلکینا، معاون سردبیر راشاتودی با انتقاد از این تصمیم گفت: خیر.

او گفت: «با نادیده گرفتن کارنامه کاملاً پاک راشاتودی برای چهار سال متوالی و فقط به دلایل مستقیم سیاسی در مورد وضعیت اوکراین و ربطی به اقدامات، ساختار، مدیریت یا خروجی راشاتودی، اقدام رسانه‌ای جانبدارانه آفکام انجام شد و این اتفاق تازه رخ داد. اطلاعیه ما پس.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا