علم و تکنولوژی

اهمیت خواب خوب در دوران محدودیت‌های کرونایی

ب‌نیوزاب‌ینونیوز:

با توجه به اهمیت خواب با کیفیت برای حفظ سلامت عمومی ، توصیه می شود که حتی در چنین شرایطی با رعایت برخی نکات بهداشتی ، از داشتن یک خواب خوب شبانه ، به خصوص یک خواب خوب شبانه غافل نشویم.

به عنوان مثال ، توصیه می شود که یک ساعت خواب منظم داشته باشید و در طول هفته و حتی آخر هفته ها از خواب بیدار شوید. این ساعت بدن شما را تنظیم می کند و به شما کمک می کند شب راحتتر بخوابید و شب بیدار نشوید.

همچنین ، اگر در خواب شبانه مشکل دارید ، به خصوص بعد از ظهر از خوابیدن خودداری کنید. اگرچه خواب می تواند شما را در طول روز قوی نگه دارد و شما را سرحال و شاداب نگه دارد ، اگر در خواب شب مشکل دارید و نباید به راحتی بخوابید ، باید حتی یک خواب کوتاه را کنار بگذارید.

علاوه بر این ، متخصصان توصیه می کنند برای کمک به مدیریت ریتم شبانه روزی خود از نور شدید استفاده کنید. عصر و شب از نورهای شدید خودداری کنید و خود را به آفتاب صبح برسانید. این عوامل به کنترل ریتم شبانه روزی شما کمک می کنند.

ورزش را فراموش نکنید. ورزش بهترین گزینه است ، اما ورزش سبک در خانه بهتر از عدم فعالیت است. شما می توانید در هر زمان از روز ورزش کنید ، اما این برای کاهش میزان خواب مورد نیاز شما خطری ندارد.

نکته مهم دیگر ، پرهیز از غذای ناخواسته و استعمال دخانیات و کافئین در عصر و شب است. تنباکو و کافئین می توانند در خواب اختلال ایجاد کنند. خوردن عدس یا غذاهای پرادویه باعث سوiهاضمه می شود که خوابیدن را دشوار می کند. به مدت دو یا سه ساعت قبل از خواب از خوردن غذای بی ارزش خودداری کنید. اگر هنوز گرسنه هستید ، یک میان وعده را 45 دقیقه قبل از خواب امتحان کنید.

ارتباط عادات خوب خواب با کاهش خطر حمله قلبی

مطالعات نشان می دهد افرادی که هفت تا هشت ساعت در شب می خوابند ، چاقی کمتری دارند و در طول روز احساس خستگی نمی کنند ، بیشتر دچار نارسایی قلبی می شوند.

در این مطالعه ، دانشمندان آمریکایی 408،802 انسان سالم را از 27 تا 73 سال بین سالهای 2006 تا 2010 مورد مطالعه قرار دادند و داده های مربوط به عادات خواب آنها را جمع آوری کردند. هر یک از این عوامل بر اساس چندین فاکتور طبقه بندی شده است ، از جمله بیدار شدن زود هنگام ، 7 تا 8 ساعت در شب ، نخوابیدن ، خواب نرفتن و خواب آلودگی در طول روز.

طبق گزارش نیویورک تایمز ، محققان می گویند ، به طور متوسط ​​52 حمله قلبی در یک دوره 10 ساله ثبت می شود. در مقایسه با افرادی که در این ارزیابی صفر یا یک امتیاز کسب کرده اند ، افراد در رده دوم 15 درصد بیشتر در معرض خطر حمله قلبی هستند. همچنین ، کسانی که در رده سوم هستند 28 درصد کمتر خطر دارند و این رقم 38 درصد کمتر از رده چهارم است. در عین حال ، کسان دیگری که در رده پنجم هستند خطر کمتری در نارسایی قلبی دارند.

این مطالعه همچنین عواملی مانند سیگار کشیدن ، مصرف الکل ، ورزش ، دیابت ، فشار خون بالا و موارد دیگر را مورد بررسی قرار داد.

اگر هنوز با این نکات بهداشتی در خواب مشکل دارید ، در این مورد تردید نکنید که با پزشک یا متخصص خواب خود مشورت کنید. همچنین می توانید عادت های خواب خود را در یک دفترچه یادداشت کنید تا به پزشک کمک کنید تا الگوی خواب شما را بهتر تشخیص دهد و آنچه ممکن است شما را آزار دهد.

دکمه بازگشت به بالا