عمومی

اوکراین از آغاز مذاکرات صلح با روسیه خبر داد

مشاوران رئیس جمهور اوکراین روز پنجشنبه گفتند که مذاکرات صلح با مقامات اوکراین و ایالات متحده و روسیه در بلاروس آغاز شده است.

به گزارش تکنونامه، اسکای نیوز، دور اول مذاکرات روسیه و اوکراین شکست خورد. اوکراین امیدوار است مذاکرات به آتش بس منجر شود. با این حال، کارشناسان می گویند که برآورده کردن خواسته های روسیه تقریبا غیرممکن است.

در همین حال، سخنگوی وزارت خارجه بلاروس به اسپوتنیک تایید کرد که مذاکرات بین هیئت های روسیه و ایالات متحده آغاز شده است.بزرگ در بلاروس. به گفته وی، هیأت قبل از نشستن بر سر میز مذاکره با یکدیگر دست دادند و آغاز مذاکرات از سوی دفتر پخش شد. نیوز بلاروس بلتا.

دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین روز دوشنبه گفت که کی یف در مورد تمامیت ارضی مصالحه نخواهد کرد و در حال مذاکره با روسیه است.

او به رسانه‌های اوکراینی گفت: «برای پیش‌بینی نتیجه دور دوم مذاکرات خیلی زود است. بر اساس موضع روسیه». ما برای مذاکره کنندگانمان آرزوی موفقیت می کنیم… ما در مورد مسائل اساسی، مانند کل خاک اوکراین، سازش نمی کنیم. این موضوع بحثی نیست.

روسیه از 24 فوریه حملات خود را در اوکراین آغاز کرده است. امروز، هشتمین روز از حملات هوایی روسیه در اوکراین، حملات هوایی روسیه خشونت در شهرهای کلیدی اوکراین و پایتخت های آنها تشدید شده است. صدای انفجار صبح امروز در پایتخت کیف شنیده شد.

دور اول مذاکرات که روز دوشنبه برگزار شد حدود پنج ساعت به طول انجامید و دو طرف به توافق رسیدند و دستور کار و جزئیات مذاکرات را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره استقرار نیروهای نظامی در ایالات متحده صحبت کرد.

لاوروف همچنین ناتو را متهم کرد که به دنبال حفظ قدرت عالی خود است و گفت که روسیه اگرچه مهربانی دارد، اما نمی‌تواند به کسی اجازه دهد منافع آن را از بین ببرد. او گفت که مسکو به اوکراین اجازه نخواهد داد زیرساخت هایی را که روسیه را تهدید می کند حفظ کند. لاوروف گفت که مسکو نمی تواند آنچه را که به عنوان یک تهدید نظامی از سوی ایالات متحده می بیند، تحمل کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا